fbpx Skip to content
Złomowanie Pojazdu Niekompletnego - Kasacja Przybychowo

Złomowanie pojazdu niekompletnego

Zagadnienia związane ze złomowaniem pojazdów nie wszystkim są znane, zwłaszcza gdy chodzi o złomowanie pojazdu niekompletnego. Mając taki pojazd właściciele często zastanawiają się co właściwie z nim zrobić. Nie ulega wątpliwości, że sprzedaż auta na złom to najlepsze rozwiązanie, gdy jesteśmy posiadaczem niesprawnego pojazdu, czy to po wypadku czy też zużytego w wyniku wielu lat eksploatacji. Sprzedać na złom możemy zarówno pojazd kompletny jak i niekompletny, natomiast cena jaką za niego dostaniemy zależy bezpośrednio od stopnia jego kompletności.

Kto płaci za złomowanie pojazdu niekompletnego?

Będą posiadaczem niesprawnego auta, którego nie chcemy już naprawiać z różnych przyczyn, możemy zawsze sprzedać go do zezłomowania. Ważne jest tutaj słowo „sprzedaż” ponieważ mimo, że jako właściciel jesteśmy zobowiązani zapewnić zezłomowanie pojazdu, to nie my za ten proces płacimy – my sprzedajemy auto firmie uprawnionej do przeprowadzanie tego typu procesów.  Z założenia jak to w przypadku sprzedaży tak i tutaj za pojazd otrzymujemy zapłatę, a to stacja demontażu i kasacji pojazdów ponosi koszty złomowania czyli demontażu i kasacji. Oczywiście biorąc pod uwagę, że niektóre elementy trafią do sprzedaży jako części używane, to ponoszone koszty są zniwelowane. Jednak najważniejszy, że Ty jako właściciel nie płacisz a otrzymujesz zapłatę i do tego niczym nie musisz się martwić.

Co jednak, gdy interesuje nas złomowanie pojazdu niekompletnego? Otóż to zależy. O tyle o ile w przypadku kompletnego pojazdu otrzymamy zapłatę, to gdy pojazd jest niekompletny to już niekoniecznie. Wszystko zależy czego brakuje i przede wszystkim ile mniej waży pojazd w stosunku do masy własnej określonej w dowodzie rejestracyjnym. Aby otrzymać pełną zapłatę samochód powinien ważyć nie mniej niż 90% masy własnej. Natomiast za każdy kilogram poniżej 90%, mogą zostać doliczone dodatkowe opłaty, które w konsekwencji pomniejszą zapłatę za Twoje auto. Nie jest to jednoznaczne, ale z pewnością musisz się z tym liczyć. Najlepiej skontaktuj się ze stacją, zwaną też auto złom i poproś o wycenę. Możesz też to zrobić korzystając z formularza wyceny na naszej stronie https://kasacjaprzybychowo.pl/zlomowanie-pojazdow/

Formalności przy złomowaniu auta

Złomowanie pojazdu niekompletnego i kompletnego przebiega w zasadzie tak samo. W pierwszej kolejności skontaktuj się ze stacją demontażu i kasacji pojazdów, np. z nami –  a wycenimy Twój pojazd. Po zaakceptowaniu propozycji cenowej kupna umów się na odbiór pojazdu z miejsca postoju – prawdopodobnie samodzielnie nim nigdzie nie dojedziesz, ale oczywiście też możesz go do nas dostarczyć. Z dokumentów potrzebujesz swój dowód osobisty, dowód rejestracyjny i kartę pojazdu jeśli była wydana. Od nas otrzymasz zaświadczenie o kasacji pojazdu i unieważnimy dowód rejestracyjny. Z tymi dokumentami udasz się do urzędu, aby wyrejestrować auto. Pamiętaj aby zakończyć też umowę ubezpieczeniową na samochód, nie będzie już potrzebna.

Złomowanie pojazdu niekompletnego – gdzie się zgłosić?

Jeśli interesuje Cię złomowanie pojazdu niekompletnego, zgłoś się do nas! Prowadzimy profesjonalną stację demontażu i kasacji pojazdów w Przybychowie koło Obornik w województwie Wielkopolskim. Zapewniamy darmowy odbiór pojazdu w obrębie do ok. 100 km od nas, płacimy gotówką od ręki i wydajemy niezbędne zaświadczenia. Chcesz zapytać o wycenę Twojego pojazdu, wypełnij formularz dostępny na stronie https://kasacjaprzybychowo.pl/zlomowanie-pojazdow/. Pamiętaj, aby napisać czego w aucie brakuje. Możesz też skontaktować się z nami bezpośrednio +48 500 606 771 i adresem mailowym biuro@kasacjaprzybychowo.pl