fbpx Skip to content

Niesprawne auto, które nie nadaje się do dalszego użytkowania należy zezłomować. W tym celu należy zgłosić się do Stacji Demontażu Pojazdów, czyli do nas. My wycenimy pojazd, odbierzemy go ze wskazanej lokalizacji, zapłacimy i zajmiemy się jego kasacją.

Do zezłomowania oddaje się pojazdy uznane za nienadające się do dalszego użytkowania, remontu, naprawy, uszkodzone, powypadkowe itp.

Przyjmujemy do złomowania wszystkie samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe, autobusy i motocykle.

Aby oddać samochód na złom i otrzymać stosowne dokumenty potwierdzające jego kasację, należy okazać dowód osobisty (właściciela), dowód rejestracyjny pojazdu i kartę pojazdu, jeśli była wydana.

Nie trzeba, wystarczy się do nas zgłosić, a my odbierzemy niesprawne auto naszym transportem.

Oddanie auta na złom nic nie kosztuje, co więcej właściciel otrzymuje za nie zapłatę. Każde auto wycenianie jest indywidualnie.

Każdy samochód oddawany do zezłomowania wyceniany jest indywidualnie. Aby otrzymać wycenę należy podać markę i model samochodu, rok produkcji i najlepiej przesłać zdjęcie. Na cenę wpływa stan techniczny i wizualny pojazdu, kompletność pojazdu oraz masa samochodu, która nie może być mniejsza niż 90% masy własnej pojazdu zawartej w dowodzie rejestracyjnym. Cena samochodu do kasacji zazwyczaj oscyluje w granicach 300 – 1000 zł.

Tak, w przypadku złomowania pojazdu towarzystwo ubezpieczeniowe ma obowiązek zwrócić właścicielowi kwotę za czas od dnia kasacji pojazdu do końca trwania opłaconej polisy.

Aby wyrejestrować złomowane auto należy się zgłosić do Wydziału Komunikacji właściwego urzędu z zaświadczeniem o kasacji wydanym przez Stację Demontażu Pojazdów Kasacja Przybychowo, czyli przez nas.

Tak, przy złomowaniu pojazdu z zagranicy wymagane są dokumenty zagraniczne auta oraz umowa kupna-sprzedaży.