fbpx Skip to content

DEMONTAŻ POJAZDÓW

Kompleksowy demontaż pojazdów i kasacja to nasza specjalność

Demontaż pojazdów jest procesem stanowiącym pierwszy etap złomowania samochodów wspierający, tak ważny w dzisiejszych czasach, recykling. Demontażem pojazdów na części zajmują się wyspecjalizowane i uprawnione do tego stacje demontażu i kasacji pojazdów. Posiadają do tego niezbędny sprzęt i wiedzę, aby minimalizować negatywny wpływ na środowisko. Jak wiadomo pojazdu nie można tak po prostu wyrzucić na śmietnik ani porzucić w przysłowiowym lesie, nawet jeśli jest już niesprawny i go nie potrzebujesz. Można za to sprzedać go do rozbiórki na części i finalnie do kasacji. Kasacja, czyli złomowanie pojazdów jest ostatnim etapem cyklu życia pojazdu i umożliwia jego wycofanie z ruchu drogowego i wyrejestrowanie.

Na czym polega demontaż pojazdów?

Co właściwie oznacza demontaż pojazdów i na czym polega? Demontaż pojazdów to ogólnie mówiąc rozłożenie pojazdu na części i ich segregacja. Samochód, który trafia do stacji demontażu w pierwszej kolejności opróżniany jest z wszystkich substancji płynnych, tj. oleje, płyn chłodniczy itp. Następnie demontuje się go na części, z których wybiera się te nadające się do ponownego wykorzystania w samochodach tego samego typu. Niektóre z nich trafiają od razu do sprzedaży, po dokładnej kontroli jakości i sprawności. Inne poddaje się najpierw regeneracji, aby nadal mogły spełniać swoją funkcję. Te których nie da się w całości ponownie wykorzystać są oczyszczane z farb i zanieczyszczeń, dzielone pod względem rodzaju materiału i trafiają do ponownego przetworzenia w innych procesach produkcyjnych. Wszystko to, czego nie da się ponownie przetworzyć bądź jest niebezpieczne trafia do utylizacji.

Masz auto nadające się do demontażu na części i zezłomowania? Skontaktuj się z nami! Wycenimy Twój pojazd i kupimy go od Ciebie. Nie jesteś w stanie dojechać do nas, aby dostarczyć niesprawny pojazd? Nic się nie martw, zapewniamy darmowy odbiór naszym transportem. Pomagamy w formalnościach i płacimy gotówką od ręki.

Proces sprzedaży pojazdu do demontażu

Sprzedając pojazd do demontażu należy skontaktować się z wybraną uprawnioną stacją taką jak Kasacja Przybychowo. Po akceptacji otrzymanej wyceny wystarczy umówić się na odbiór pojazdu pod wskazanym adresem. Jakie dokumenty są potrzebne do sprzedaży? W zasadzie standardowo dowód osobisty oraz dokumenty pojazdy, czyli dowód rejestracyjny i karta pojazdu, jeśli taka została wydana. Zwrotnie otrzymasz zapłatę oraz dokument potwierdzający kasację pojazdu i wycofanie go z ruchu drogowego. Z tym zaświadczeniem należy udać się do urzędu, aby wyrejestrować pojazd. Warto też powiadomić o tym fakcie firmę ubezpieczeniową, z którą jest zawarta umowa ubezpieczenia OC/AC.

DEMONTAŻ POJAZDÓW – CENA

Chcesz wiedzieć ile dostaniesz sprzedając swoje auto do demontażu i zezłomowania? Wypełnij poniższy formularz a zaproponujemy Ci korzystną cenę. To ile możemy zapłacić zależy od rodzaju pojazdu, jego stanu technicznego, masy i kompletności.

  Formularz wyceny

  Dane kontakowe

  Dane pojazdu

  Dodatkowe informacje


  Administratorem danych osobowych jest Stacja demontażu pojazdów – kasacjaprzybychowo.pl, Przybychowo 26a, Połajewo. Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dostarczenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.

  Kasacja Przybychowo – Specjalista w demontażu i kasacji aut

  Prowadzimy w pełni legalna stację kasacji i demontażu pojazdów w Wielkopolsce. Nasza siedziba znajduje się w Przybychowie koło Obornik. Odbieramy niesprawne pojazdy naszym transportem bez dodatkowych opłat w obrębie do ok. 100 km od naszej siedziby. Skontaktuj się z nami przez powyższy formularz wyceny lub bezpośrednio pod numerem telefonu +48 500 606 771 i adresem mailowym biuro@kasacjaprzybychowo.pl

  Demontaż pojazdów