fbpx Skip to content

Sprzedaż części samochodowych

Szukasz części do swojego samochodu? Odwiedź naszą giełdę części używanych!

Oryginalne części używane do samochodów osobowych i dostawczych. Zadzwoń i zapytaj czy mamy części, które potrzebujesz!

Prowadzimy stację demontażu pojazdów i sprzedaż części samochodowych używanych, tzw. auto szrot. Kasacja pojazdów to nasza specjalność, dlatego oferowane przez nas części używane pochodzą głównie właśnie z demontażu pojazdów. Wszystkie dostępne u nas części są dokładnie sprawdzane, pod kątem pełnej sprawności i zdatności do dalszej eksploatacji. Złomowanie pojazdów kojrzy się z bardzo starymi autami, jednak jest to mylne. Często są to części z samochodów powypadkowych, w których jeden z układów uległ uszkodzeniu, a pozostałe części są w pełni sprawne i stosunkowo nowe.

Samochodowe części używane

Wszystkie pojazdy podczas eksploatacji się zużywają i są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Konkretniej mówiąc zużyciu lub uszkodzeniu ulegają części samochodowe. Nie oznacza to, że pojazd taki nie będzie się nadawał już więcej do użytku. Zazwyczaj wystarczy wymienić konkretną niesprawną część i wszystko wraca do normy.

Zakup części samochodowych, które należy wymienić jest nie lada wyzwaniem. Na rynku mamy do wyboru tak naprawdę trzy opcje: kupić oryginalne nowe części, nowe zamienniki lub oryginalne części używane pochodzące z demontażu innych samochodów tego samego rodzaju, marki, modelu. Która opcja jest najbardziej korzystna? Dla każdego odpowiedź może być inna i dużo też zależy od budżetu, którym dysponujemy.

Opcja pierwsza, czyli nowe oryginalne części, to opcja z pewnością najdroższa. Co więcej jeżeli szukamy części do jakiegoś starszego modelu samochodu, który już dawno wyszedł z produkcji, to może okazać się, że nowe oryginalne części nie są już dostępne, wtedy nie mamy wyboru. Nowe części zamienne to tańsza opcja i części takie bez problemu możemy zamówić np. w sklepach internetowych, jednak ich jakość może pozostawiać dużo do życzenia, co oczywiście nie jest regułą. Ostatnia opcja, czyli oryginalne części używane jest opcją bardzo korzystną, zwłaszcza jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem. Za stosunkowo niską cenę możemy kupić oryginalne części do naszego samochodu, które mimo że są używane to w rzeczywistości mogą działać lepiej i służyć dłużej niż nowe części zamienne. Dlatego warto korzystać z oferty miejsc takich jak auto szrot, czyli inaczej mówiąc giełda części używanych.

Przyjedź lub zamów części, których potrzebujesz!

Szukasz części do konkretnego samochodu? Przyjedź do nas, napisz lub zadzwoń i dowiedz się czy mamy ją w magazynie. Możesz przyjechać osobiście lub zamówić droga mailową, a my wyślemy części, po wcześniejszej zapłacie, na wskazany adres. CO ważne wszystkie części u nas zakupione mają 7 lub 14 dniową gwarancję (w zależności od rodzaju części.

Jakie części używane warto u nas kupić?

Części używane to korzystna alternatywa dla nowych, które często kosztują dość dużo. Jednak nie wszystkie części samochodowe warto kupić używane. Nie kupuje się używanych części, które szybko się zużywają przy zwykłej codziennej eksploatacji i trzeba je wymieniać cyklicznie tj. np. klocki czy tarcze hamulcowe i różnego rodzaju filtry.

Natomiast jakie części używane warto kupić? Jest ich całkiem sporo, m. in.:

  • Felgi i opony
  • Lusterka
  • Szyby
  • Reflektory
  • Drzwi i inne elementy karoserii
  • Elektronikę samochodową
  • Haki holownicze
  • Silniki i elementy układu napędowego

Z powodzeniem można u nas dostać części takich marek samochodów jak Volkswagen, Audi, Citroen, Peugeot, Fiat, Chevrolet, BMW, Toyota, Skoda, Mercedes.