fbpx Skip to content

UTYLIZACJA AUTA

Złomowanie i utylizacja auta

Utylizacja auta to proces, w którym pojazd, który nie spełnia już wymogów bezpieczeństwa, a co za tym idzie nie nadaje się do dalszego użytkowania, jest przetwarzany na złom. Utylizacja pojazdów ma na celu zapobieganie negatywnemu wpływowi na środowisko, jaki może wynikać z pozostawienia auta na składowisku lub w innym miejscu, gdzie może wpłynąć na jakość powietrza, wody i gleby. Warto wspomnieć, że każdy właściciel odpowiada za swój pojazd do momentu jego wyrejestrowania, bez względu na to czy go użytkuje czy też nie. Podstawą do wyrejestrowania pojazdu, a tym samym pozbycia się odpowiedzialności i obowiązku ponoszenia niezbędnych opłat za samochód, jest przede wszystkim sprzedaż kolejnemu właścicielowi lub właśnie utylizacja auta.

Dlaczego utylizacja auta jest ważna?

Stare, uszkodzone i nieużywane samochody mogą stanowić poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego i zdrowia ludzkiego. Często zawierają szkodliwe substancje chemiczne, takie jak oleje, paliwa, farby i baterie, które mogą wyciekać do gleby i wody, powodując skażenie.

Utylizacja auta jest więc ważnym krokiem w kierunku ochrony środowiska i zdrowia ludzkiego. Przetwarzanie samochodu na złom pozwala na odzyskanie cennych surowców, takich jak stal i aluminium, które można ponownie wykorzystać w procesie produkcji. Bez wątpienia utylizacja samochodu jest również korzystna dla właściciela, ponieważ nie ponosi on kosztów utylizacji i co więcej otrzyma pieniądze za auto sprzedawane do zezłomowania.

Posiadasz niesprawny samochód, który nadaje się już tylko na złom? Skontaktuj się nami a pozbędziesz się problemu i otrzymasz atrakcyjną zapłatę. Zajmujemy się złomowaniem pojazdów, zapewniamy darmowy odbiór auta i płacimy gotówką od ręki. Otrzymasz od nas także wszelkie niezbędne dokumenty.

Jak przeprowadzić utylizację auta?

Utylizacja auta może zostać przeprowadzona w autoryzowanej stacji demontażu i kasacji pojazdów, która posiada odpowiednie zezwolenia i wyposażenie do złomowania samochodów. W takiej stacji demontażu pojazdów, specjalistyczna ekipa w pierwszej kolejności oczyszcza pojazd z substancji niebezpiecznych, demontuje go na części, które następnie dzieli się ze względu na dalsze możliwości wykorzystania. Po demontażu części, które są w dobrym stanie technicznym trafiają do sprzedaży na rynku wtórnym, a pozostałe elementy są recyklingowane lub usuwane w sposób bezpieczny dla środowiska. Po przeprowadzeniu utylizacji, właściciel otrzymuje zaświadczenie o zakończeniu procesu, które jest dowodem na to, że samochód został przetworzony w sposób bezpieczny dla środowiska.

UTYLIZACJA AUTA – ILE ZAPŁACIMY ZA TWOJE AUTO NA ZŁOM?

Masz stary samochód, który nie nadaje się już do naprawy albo auto po wypadku i chcesz się go pozbyć? Chętnie je od Ciebie kupimy. Wypełnij poniższy formularz, opisz w jakim stanie jest Twój samochód i skąd mamy go odebrać, a zwrotnie otrzymasz od nas atrakcyjną propozycję kupna.

  Formularz wyceny

  Dane kontakowe

  Dane pojazdu

  Dodatkowe informacje


  Administratorem danych osobowych jest Stacja demontażu pojazdów – kasacjaprzybychowo.pl, Przybychowo 26a, Połajewo. Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dostarczenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.

  Kasacja Przybychowo – Legalne złomowanie i utylizacja pojazdów

  Prowadzimy autoryzowaną stację demontażu i kasacji pojazdów w Wielkopolsce. Nasze złomowisko samochodów znajduje się w Przybychowie koło Obornik. W odległości do ok. 100 km zapewniamy darmowy odbiór niesprawnego pojazdu naszym transportem. Z nami szybko pozbędziesz się problemu, otrzymasz niezbędne dokumenty i gotówkę od ręki. Skontaktuj się z nami przez powyższy formularz wyceny lub bezpośrednio pod numerem telefonu  +48 500 606 771 i adresem mailowym  biuro@kasacjaprzybychowo.pl

  Utylizacja auta