fbpx Skip to content

UTYLIZACJA SAMOCHODU

W pełni legalna utylizacja samochodu

Utylizacja samochodu to bardzo szerokie pojęcie, które obejmuje szereg rozległych procesów i jest powiązane z pojęciem kasacja pojazdów. Sama utylizacja z definicji oznacza procesy mające na celu wykorzystywanie odpadów jako surowców wtórnych. Biorąc pod uwagę duży nacisk na ochronę środowiska, aktualnie metod utylizacji jest całe mnóstwo, a ich zastosowanie zależy od rodzaju odpadów i materiałów, z jakich są wykonane. Przykładami metod utylizacji jest bardzo popularny ostatnimi czasy recykling, termiczne przekształcanie odpadów – innymi słowy mówiąc spalanie, czy też kompostowanie i fermentacja w odniesieniu do odpadów biologicznych, roślinnych i zwierzęcych.

Co oznacza utylizacja samochodu?

Utylizacja samochodu potocznie utożsamiana jest z recyklingiem pojazdu, jednak nie do końca te pojęcia są równoznaczne. Recykling jest jedynie składową procesu utylizacji – w przypadku pojazdów mechanicznych bardzo istotną składową. W jego wyniku uzyskujemy części gotowe do ponownego zastosowania jako części zamienne oraz materiały do przetworzenia i ponownego wykorzystania. Co ważne, z pojazdu usuwane są substancje niebezpieczne i są przekazywane do utylizacji do wyspecjalizowanych firm.

Interesuje Cię utylizacja samochodu? Masz stare lub powypadkowe auto, które nie jeździ i nie nadaje się już do naprawy? Zgłoś się do nas! Skupujemy pojazdy do utylizacji, zapewniamy darmowy odbiór wraku i pomoc w formalnościach. Oferujemy korzystna ceny i płacimy gotówką od ręki.

Demontaż samochodu i ponowne wykorzystanie części

Przez zezłomowanie samochodu jest on demontowany na części. Podczas demontażu ocenia się stan techniczny części i komponentów oraz segreguje się je na te, które są dobre i nadają się do odsprzedaży i ponownego wykorzystania oraz na te, które musza zostać poddane regeneracji przez ponownym wykorzystaniem. Poza częściami i komponentami segregowane są odpady na poszczególne materiały stanowiące surowce wtórne tj. stal, mosiądz, ołów, aluminium, platyna, tworzywa sztuczne itp.

ILE KOSZTUJE UTYLIZACJA SAMOCHODU I KTO ZA TO PŁACI?

Utylizacja samochodu może kojarzyć się z nie lad wyzwaniem – i też nim jest. Nie każdy może tak po prostu zutylizować sobie swój pojazd. Zajmują się tym wyspecjalizowane Stacje demontażu i kasacji pojazdów, posiadające właściwe uprawnienia. Mając niesprawne auto nadające się już tylko do rozbiórki na części i utylizacji należy skontaktować się z taką Stacją. Co ważne firma zajmująca się utylizacją samochodów skupuje wraki – oznacza to, że nie Ty za to płacisz, co więcej my zapłacimy Tobie za Twój niesprawny pojazd i odbierzemy go w celu zezłomowania. Jeśli chcesz się dowiedzieć ile zapłacimy za Twoje auto, wypełnij poniższy formularz wyceny.

  Formularz wyceny

  Dane kontakowe

  Dane pojazdu

  Dodatkowe informacje


  Administratorem danych osobowych jest Stacja demontażu pojazdów – kasacjaprzybychowo.pl, Przybychowo 26a, Połajewo. Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dostarczenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.

  Kasacja Przybychowo – złomowanie i utylizacja samochodu

  Zajmujemy się w pełni legalnym złomowaniem pojazdów. Utylizacja samochodu jest bardzo ważnym procesem, zwłaszcza jeśli chodzi o ochronę środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby dokładnie segregować wszystkie zdemontowane części i zapewnić ich ponowne wykorzystanie jeśli to możliwe. Jeśli jesteś właścicielem niesprawnego pojazdu i chcesz sprzedać go na złom, zgłoś się do nas. Odbierzemy Twoje auto naszym transportem, pomożemy w formalnościach i zapłacimy gotówką od ręki. Masz dodatkowe pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji pod numerem +48 500 606 771 i adresem mailowym biuro@kasacjaprzybychowo.pl

  Utylizacja samochodu - Kasacja Przybychowo