fbpx Skip to content

UŻYWANE CZĘŚCI SAMOCHODOWE

Używane części do Twojego auta

Każdy kto ma samochód wie, jak przydatne są używane części samochodowe. Nie ma na świecie auta, w którym czasami nie trzeba by czegoś wymienić lub naprawić, no chyba że się nim w ogóle nie jeździ. Jak wiadomo niektóre nowe części czy też układy są bardzo drogie, dlatego bardzo dobrą alternatywą są używane części samochodowe. Skąd pochodzą i gdzie je kupić? Zazwyczaj z demontażu uszkodzonych aut i są dostępne w takich miejscach jak auto szrot czy też kasacja pojazdów.

Części samochodowe dostępne na rynku – nowe, używane a może zamienniki?

Na rynku dostępne są w zasadzie trzy opcje w kwestii dostępności auto części. Możemy wybrać nowe oryginalne części od producenta i to jest najdroższa opcja. Dostępny jest też szereg zamienników poszczególnych części, tutaj też mowa o nowych elementach, są tańsze od oryginalnych ale niestety charakteryzują się często znacznie niższą jakością. Trzecią opcją, warta rozważenia są oryginalne używane części samochodowe. Są to części wysokiej jakości, oryginalne, tyle że pochodzą z innych samochodów danego typu. Mówiąc innych rozumie się takich samych tylko już dłużej nie eksploatowanych z różnych powodów.

Przykładowo części takie pochodzą ze stosunkowo nowych aut uszkodzonych i powypadkowych. Zdarza się, że samochód po wypadku ma tak rozległe uszkodzenia, że nie warto go już naprawiać, lub pewnych elementów się po prostu nie da naprawić. To, że pewne elementy uległy uszkodzeniu nie oznacza, że wszystkie części nie nadają się do użytku. Samochód powypadkowy jest demontowany na części, które następnie są segregowane na te w pełni sprawne nadające się do dalszej odsprzedaży i użytkowania. Wszystkie używane części samochodowe zanim trafią do sprzedaży przechodzą dokładną kontrolę sprawności i jakości.

Jakie używane części samochodowe warto kupić?

Niektóre części w pojeździe nie tyle ulegają uszkodzeniu co po prostu się zużywają wraz z ich eksploatacją i trzeba je co jakiś czas wymienić na nowe. Mowa tutaj np. o klockach hamulcowych czy też różnego rodzaju filtrach. Tych elementów oczywiście nie kupuje się używanych. Jednak w przypadku elementów, które uległy uszkodzeniu w wyniku jakiejś drobnej stłuczki czy też innemu zdarzeniu losowemu już warto wziąć pod uwagę oryginalne używane części samochodowe. Przykładowo elementy nadwozia, drzwi itp. można z powodzeniem kupić nawet w identycznym kolorze, dzięki czemu unikasz kosztów wyklepania i lakierowania. Podobnie jest z szybami, światłami, alufelgami, elementami układu wydechowego, osprzętem silnika itp.

CENY ORYGINALNYCH CZĘŚCI UŻYWANYCH

Ceny oryginalnych używanych części samochodowych są zdecydowanie niższe od nowych. Posiadamy szeroką ofertę używanych części do różnych samochodów. Wypełnij poniższy formularz i opisz nam jakiej części szukasz, a my odpowiemy Ci czy ją posiadamy i jaka jest jej cena. Możesz odebrać części od nas osobiście lub wyślemy ją na wskazany przez Ciebie adres.

    Administratorem danych osobowych jest Stacja demontażu pojazdów – kasacjaprzybychowo.pl, Przybychowo 26a, Połajewo. Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dostarczenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.

    Gdzie kupić używane części samochodowe?

    Części używane można kupić w miejscach takich jak stacje demontażu i kasacji pojazdów zwanych też potocznie auto szrot. Kasacja Przybychowo to jedna z takich stacji z szeroką ofertą części używanych. Zajmujemy się demontażem i kasacją aut i sprzedażą części. Jeśli szukasz czegoś konkretnego, skontaktuj się z nami przez powyższy formularz lub bezpośrednio pod numerem telefonu  +48 500 606 771 lub adresem mailowym  biuro@kasacjaprzybychowo.pl.

    Używane części samochodowe