fbpx Skip to content
Złomowanie Auta Z Zagranicy - Kasacja Przybychowo

Złomowanie auta z zagranicy

W dzisiejszych czasach złomowanie auta z zagranicy stanowi zainteresowanie wielu właścicieli pojazdów. Łatwość sprowadzenia do naszego kraju pojazdu z zagranicy sprawia, że wiele z nich prędzej czy później kończy właśnie swój żywot właśnie u nas. Niezależnie czy pojazd został zakupiony w kraju czy też sprowadzono go z poza kraju, gdy nie nadaje się już do dalszej eksploatacji ani do naprawy, nie można go po prostu wyrzucić. Obowiązkiem właściciela jest zapewnienie zezłomowania pojazdu i co więcej nie może on zrobić tego samodzielnie. Złomowanie auta z zagranicy czy też z kraju może przeprowadzić jedynie uprawniona do tego jednostka tj. zarejestrowana stacja demontażu i kontroli pojazdów.

Jak przebiega złomowanie auta z zagranicy

Kasacja pojazdów z zagranicy czy też inaczej złomowanie auta z zagranicy to proces obejmujący kilka etapów. Gdy auto trafi do stacji demontażu i kasacji pojazdów w pierwszej kolejności się je demontuje na części. Wszystkie części i elementy auta odpowiednio się segreguje na te do ponownego wykorzystania, do regeneracji, do ponownego przetworzenia oraz do utylizacji. Część z nich od razu trafi do dalszej odsprzedaży, gdyż można je ponownie wykorzystać. Niektóre najpierw musza przejść regenerację, po czym tez trafią do sprzedaży. Te, których nie da się wykorzystać są oczyszczane z wszelkich farb, olejów i innych zanieczyszczeń i dzielone pod względem materiału. Posegregowane i oczyszczone materiały przetwarza się, aby mogły ponownie trafić do procesu produkcyjnego. Cała reszta, która jest niebezpieczna dla środowiska lub nie nadaje się do ponownego przetworzenia trafia do utylizacji.

Dokumenty potrzebne do zezłomowania auta z zagranicy

Tak naprawdę złomowanie auta z zagranicy to proces, który bezwzględnie powinien zostać poprzedzony sprzedażą pojazdu do stacji demontażu i kasacji pojazdów. Będąc właścicielem pojazdu z zagranicy, który nadaje się już tylko do zezłomowania, skontaktuj się z taką stacją w Twojej okolicy. Dokumenty jakie potrzebujesz to nic nadzwyczajnego. Nie obędzie się bez dowodu rejestracyjnego pojazdu i ewentualnie karty pojazdu, jeśli taka była wydana. Oczywiście musisz okazać też swój dokument tożsamości. Zwrotnie otrzymasz unieważniony dowód rejestracyjny oraz zaświadczenie o kasacji Twojego pojazdu. Z kolei z tymi dokumentami możesz udać się do urzędu, aby wyrejestrować auto.

Gdzie sprzedać auto z zagranicy na złom?

Chcesz sprzedać auto na złom, które zostało kupione z zagranicy? Zgłoś się na Stacji Kasacja Przybychowo. Zajmujemy się w pełni legalną kasacją pojazdów z zagranicy oraz tych zakupionych w kraju. Wiemy, że sprzedaż auta na złom może wydawać się nie taka prosta ze względu na stan pojazdu i brak możliwości dojechania nim na miejsce złomowania. Wychodząc naprzeciw właścicielom takich aut, zapewniamy darmowy odbiór wraku ze wskazanego miejsca w obrębie do ok. 100 km od naszej siedzimy. Znajdujemy się w Przybychowie w województwie Wielkopolskim.

Wyrejestrowanie auta z zagranicy

Pamiętaj, że nawet jak sprzedasz swój samochód na złom, to musisz go jeszcze potem wyrejestrować. Aby to zrobić udaj się do właściwego urzędu w Twoim regionie i zabierz ze sobą dokumenty, które otrzymasz po sprzedaży auta. Należy mieć ze sobą unieważniony dowód rejestracyjny pojazdu oraz zaświadczenie o kasacji Twojego pojazdu.

Jeśli chcesz sprzedać swój samochód na złom i zastanawiasz się ile za niego dostaniesz, wypełnij formularz wyceny na stronie https://kasacjaprzybychowo.pl/kasacja-samochodow/. Możesz tez skontaktować się z nami bezpośrednio pod numerem telefonu +48 500 606 771 i adresem mailowym biuro@kasacjaprzybychowo.pl