fbpx Skip to content
Upoważnienie Do Zezłomowania Samochodu

Upoważnienie do zezłomowania samochodu

Upoważnienie do zezłomowania samochodu to jak sama nazwa mówi dokument upoważniający osobę, która nie jest właścicielem pojazdu do oddania auta na złom i odebrania za niego zapłaty. Upoważnienie takie, innymi słowy pełnomocnictwo, może wystawić jedynie właściciel / współwłaściciel pojazdu.

Kiedy potrzebne jest upoważnienie do zezłomowania samochodu?

Występują w zasadzie dwie podstawowe sytuacje, w których potrzebne jest upoważnienie do zezłomowania samochodu. Pierwszą z nich jest sytuacja, gdy nie jesteśmy właścicielem ani współwłaścicielem pojazdu i sprzedajemy go do kasacji w czyimś imieniu. Możemy to zrobić jedynie posiadając upoważnienie do zezłomowania samochodu. Druga sytuacja ma miejsce w przypadku istnienia współwłaścicieli pojazdu. Jeżeli jest więcej niż jeden właściciel pojazdu, to wszyscy współwłaściciele muszą wyrazić zgodę na sprzedaż auta na złom. W tym przypadku możliwości są dwie, albo wszyscy współwłaściciele będą uczestniczyć podczas sprzedaży auta na złom lub tez wypiszą upoważnienie do zezłomowania samochodu na jednego z właścicieli, który dokona sprzedaży w swoim i ich imieniu.

Co powinno zawierać upoważnienie do zezłomowania samochodu?

Upoważnienie co do zasady powinno zawierać dane osoby udzielającej upoważnienie, dane osoby upoważnionej do działania, zakres upoważnienia, datę i miejsce sporządzenia oraz podpis. Mówiąc o upoważnieniu do zezłomowania samochodu, muszą się na nim znaleźć dane właściciela pojazdu, czyli osoby udzielającej upoważnienia oraz dane osoby dokonującej sprzedaży pojazdu na złom, czyli osoby upoważnionej. Co do zakresu upoważnienia, to w tym przypadku jest to z pewnością sprzedaż samochodu na złom oraz przyjęcie zapłaty w imieniu właściciela. Całość opatrzona musi być czytelnym podpisem osoby udzielającej upoważnienia oraz datą i miejsce jego sporządzenia.

Jakie jeszcze dokumenty są potrzebne do sprzedaży auta na złom?

Upoważnienie do zezłomowania samochodu to tylko jeden z dokumentów potrzebnych przy sprzedaży auta do kasacji – w dodatku dokument ten nie jest potrzebny, gdy sprzedaży dokonuje jedyny właściciel pojazdu. Co jest zatem konieczne bez względu na to, kto dokonuje sprzedaży? Z pewnością dokumenty samochodu, czyli dowód rejestracyjny oraz karta pojazdu jeśli była wydana. Potrzebny będzie również dowód osobisty sprzedającego. Po przyjęciu auta do zezłomowania stacja demontażu i kasacji pojazdów wystawia zaświadczenie o kasacji, z którym należy udać się do urzędu w celu wyrejestrowania pojazdu. Jeśli mowa już o dokumentach, to warto pamiętać, aby na podstawie tego zaświadczenia również wypowiedzieć umowę ubezpieczenia, które nie będzie już potrzebne, gdy pojazd wraz z przyjęciem do kasacji zostaje wycofany z ruchu drogowego.

Gdzie sprzedać samochód do zezłomowania?

Chcesz pozbyć się niesprawnego auta, które nadaje się już tylko na części i do zezłomowania? Znajdź pobliską stację taką jak Kasacja Przybychowo i skontaktuj się telefonicznie lub mailowo. Nasza stacja demontażu i kasacji pojazdów mieści się w Przybychowie koło Obornik w województwie Wielkopolskim. Odbieramy uszkodzone i niesprawne pojazdy naszym transportem w obrębie do ok. 100 km od naszej siedziby. Także nawet jeśli nie jesteś w stanie dostarczyć nam swojego auta, ponieważ nie nadaje się już do samodzielnej jazdy, niczym nie musisz się martwić. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz i umówisz na odbiór. Zapewniamy korzystne ceny, płatność gotówką od ręki i pomoc w formalnościach. Chcesz dowiedzieć się ile zapłacimy za Twoje auto? Wypełnij formularz wyceny dostępny na stronie https://kasacjaprzybychowo.pl/zlomowanie-samochodow/. Możesz się z nami skontaktować również pod numerem telefonu  +48 500 606 771 i adresem mailowym biuro@kasacjaprzybychowo.pl