fbpx Skip to content
Masy Własne Pojazdów - Kasacja Przybychowo

Masy własne pojazdów

Będąc właścicielem pojazdu, który chcemy np. sprzedać na złom, spotykamy się z pojęciem masy własne pojazdów. Niezbędne jest określenie czy sprzedawany pojazd w aktualnym stanie osiąga określoną masę czy też nie. Ma to między innymi wpływ na cenę sprzedaży. Znając masy własne pojazdów oraz ich masy dopuszczalne możemy też obliczyć jak bardzo możemy go dodatkowo obciążyć.

Co to jest masa własna pojazdu?

Masa własna pojazdu jest to masa pojazdu wraz z wyposażeniem i zbiornikiem paliwa napełnionym w 90%. Innymi słowy jest to masa pojazdu w stanie nieruchomym gotowym do drogi bez kierującego. Informację o masie własnej pojazdu możemy znaleźć w dowodzie rejestracyjnym. Warto pamiętać, że podana w dokumencie masa własna pojazdu obejmuje zawsze jedynie wyposażenie standardowe. Wszelkie dodatkowe wyposażenie wpływa na jej zwiększenie.

Do czego potrzebna są masy własne pojazdów?

Znajomość masy własnej pojazdu, który posiadamy przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy chcemy zlecić jego transport czy też holowanie. Co więcej masy własne pojazdów mają znaczenie, gdy interesuje nas złomowanie auta. Sprzedając pojazd na złom, warto wiedzieć czy dany samochód osiąga minimum 90% masy własnej. Jeśli nie, możemy zostać obciążeni dodatkowymi kosztami za każdy brakujący kilogram. Informacje na ten temat możemy znaleźć w dokumentach auta.

Dopuszczalna masa całkowita a masa własna pojazdu

Dopuszczalna masa całkowita pojazdu jest to maksymalna masa jaką może mieć dany typ pojazdu poruszający się po drogach. Zatem dotyczy masy pojazdu wraz z wyposażeniem, kierowcą, pasażerami i ładunkiem. Natomiast masy własne pojazdów określają masę pojazdu gotowego do drogi nie wliczając w to osób, ładunku i niestandardowego wyposażenia. Obie informacje możemy znaleźć w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Na tej podstawie możemy obliczyć ładowność danego samochodu, odejmując jedną wartość od drugiej.

Sprzedaż auta na złom bez względu na kompletność i masę własną pojazdu

Interesuje Cię sprzedaż auta na złom? Sprawdź masę własną swojego pojazdu, aby wiedzieć na jakich warunkach możesz go sprzedać. Jeśli rzeczywista masa pojazdu jest mniejsza niż 90% masy własnej zawartej w dowodzie rejestracyjnym, to możesz zostać obciążony dodatkowymi kosztami za każdy brakujący kilogram. Ale nic się nie martw, nie będziesz dopłacać, a jedynie oferta zakupu Twojego auta może być niższa.

Jeśli chcesz wiedzieć ile dostaniesz za swoje auto, wypełnij formularz wyceny pojazdu dostępny na stronie https://kasacjaprzybychowo.pl/zlomowanie-samochodow/. Prowadzimy profesjonalną stację kasacji pojazdów w Wielkopolsce. Możesz się z nami skontaktować również bezpośrednio pod numerem telefonu  +48 500 606 771 i adresem mailowym biuro@kasacjaprzybychowo.pl