fbpx Skip to content
Kasacja Samochodu Po Wypadku - Kasacja Przybychowo

Kasacja samochodu po wypadku

Jak wygląda kasacja samochodu po wypadku? Co zrobić, gdy naszej auto uczestniczyło w kolizji drogowej i doznało szerokich uszkodzeń? Czy warto je naprawiać? Te pytania nurtują właścicieli uszkodzonych lub wręcz zniszczonych pojazdów. W przypadku uszkodzeń, których koszty naprawy przewyższają wartość pojazdu, pozostaje sprzedaż auta na złom.

Jak wygląda kasacja samochodu po wypadku

Kasacja pojazdów to proces złożony z kilku etapów. Do przeprowadzenia ich uprawnione są jedynie specjalne firmy z właściwymi pozwoleniami. Kasacja samochodu po wypadku jest następstwem oceny jego stanu technicznego. Jeśli wycena kosztu naprawy uszkodzeń jest wyższa niż wartość danego samochodu, wówczas pojazd się złomuje, czyli oddaje a właściwie sprzedaje do stacji kasacji pojazdów. Jeśli posiadamy ubezpieczenie AC, to oceny dokonuje zazwyczaj rzeczoznawca ze strony ubezpieczyciela. Może stwierdzić szkodę całkowitą i na tej podstawie otrzymujemy wypłatę ubezpieczenia, a dodatkowo możemy sprzedać samochód na złom.

Kasacja samochodu po wypadku obejmuje jego demontaż na części, które segreguje się pod względem ich dalszej użyteczności. Części i systemy, które nie zostały uszkodzone trafiają do odsprzedaży po dokładnej kontroli jakości. Niektóre z nich musza najpierw trafić do regeneracji. Kolejne dzieli się pod względem surowców i materiałów i przekazuje do powtórnego przetworzenia w innych procesach produkcyjnych. Wszystko to, z czego nie da się nic odzyskać trafia do utylizacji.

Kasacja samochodu po wypadku – potrzebne dokumenty

Sprzedając powypadkowy samochód do kasacji potrzebujesz w zasadzie tych samych dokumentów co przy standardowej umowie kupna-sprzedaży pojazdu. Przede wszystkim potrzebne są dokumenty samochodu, czyli dowód rejestracyjny oraz karta pojazdu, jeśli taka była wydana. Nie obędzie się też bez Twojego dokumentu tożsamości, jako właściciela auta. Zwrotnie otrzymasz unieważniony dowód rejestracyjny, świadczący o wycofaniu pojazdu z ruchu drogowego oraz zaświadczenie o kasacji, z czym musisz się udać do urzędu, aby wyrejestrować samochód.

Gdzie sprzedać samochód do kasacji i jak go dostarczyć?

Kasacją pojazdów zajmują się uprawnione do tego stacje, np. Kasacja Przybychowo. Wystarczy się z nami skontaktować a poinstruujemy Cię krok po kroku. W pierwszej kolejności dokonujemy wyceny pojazdu na podstawie oceny jego stanu technicznego. Po akceptacji wyceny umawiamy się na jego odbiór ze wskazanego miejsca. Dzięki temu nie musisz się martwić o dostarczenie niesprawnego auta do nas. Jeśli chcesz dowiedzieć się ile zapłacimy za Twój samochód, wypełnij formularz wyceny dostępny na stronie https://kasacjaprzybychowo.pl/kasacja-aut/

Kasacja Przybychowo – demontaż i złomowanie pojazdów

Prowadzimy w pełni legalną stację demontażu i kasacji pojazdów w Wielkopolsce. Nasza siedziba znajduje się w Przybychowie koło Obornik. Zapewniamy darmowy odbiór uszkodzonego samochodu w okolicy do ok. 100 km od naszej stacji i płacimy gotówką od ręki. Jeśli masz dodatkowe pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji pod numerem telefonu  +48 500 606 771 i adresem mailowym  biuro@kasacjaprzybychowo.pl