fbpx Skip to content
Jak Sprzedać Uszkodzone Auto - Kasacja Przybychowo

Jak sprzedać uszkodzone auto

Odpowiadając na pytanie jak sprzedać uszkodzone auto, należy najpierw odpowiedzieć na pytanie jakiego typu są to uszkodzenia i jak rozległe. Zasadniczo występują dwie sytuacje: pierwsza, w której uszkodzenia dotyczą pojedynczych elementów czy też układów i można je naprawić oraz druga, w przypadku której pojazdu nie warto już naprawiać. W obu tych sytuacjach odpowiedź na pytanie jak sprzedać uszkodzone auto będzie inna.

Jak sprzedać uszkodzone auto do późniejszej naprawy?

Bywają sytuację, w których posiadamy samochód z drobnymi uszkodzeniami i chcemy go sprzedać. Stajemy wtedy przed wyborem czy najpierw naprawić uszkodzenia i potem sprzedać auto, czy spróbować je sprzedać z owymi uszkodzeniami. O ile uszkodzenia nie wpływają szczególnie na sprawność pojazdu i nie zagrażają bezpieczeństwu, możemy wystawić je na sprzedaż w takim stanie, w jakim jest i istnieje duże prawdopodobieństwo, że sprzedamy je z powodzeniem. Natomiast jeśli uszkodzenia dotyczą newralgicznych elementów i uniemożliwiają uczestnictwo pojazdu w ruchu drogowym, to sprzedaż może okazać się dużym problemem. Warto rozważyć wtedy naprawę tego, co niezbędne jeszcze przed sprzedażą. W każdym z tych przypadków ważne jest, aby o wszystkich uszkodzeniach poinformować potencjalnego nabywcę.

Jak sprzedać uszkodzone auto na złom?

Mając uszkodzony samochód może się okazać, ze nie warto go już naprawiać, gdyż koszty naprawy przewyższą wartość samego pojazdu. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak sprzedaż samochodu na złom. Jak sprzedać uszkodzone auto na złom? W pierwszej kolejności należy znaleźć odpowiednią stację demontażu i kasacji pojazdów taką jak Kasacja Przybychowo. Tylko wyspecjalizowane jednostki są uprawnione do złomowania pojazdów. Wystarczy, że skontaktujemy się z taką stacją, porozmawiamy o wycenie i umówimy się na odbiór pojazdu ze wskazanego miejsca. Nie musimy się martwić o dostarczenie uszkodzonego pojazdu na złomowisko. Sprzedając uszkodzone auto na złom potrzebujemy jedynie dowód osobisty oraz dokumenty samochodu, czyli dowód rejestracyjny i kartę pojazdu, o ile taka była wydana.

Jakie pojazdy można sprzedać na złom?

Stacje kasacji pojazdów przyjmują wszystkie rodzaje samochodów, od osobowych przed dostawcze, aż po ciężarowe, autobusy itp. Niezależnie od rozmiaru i rodzaju uszkodzeń możemy sprzedać nasz pojazd na złom w każdym stanie. Cena, za jaką sprzedamy pojazd zależy od jego rodzaju, marki i modelu, a także od stanu technicznego, masy własnej i kompletności. Warto poinformować o tych parametrach wybraną stację, kontaktując się w sprawie wyceny i odbioru auta.

Kasacja Przybychowo – skup uszkodzonych aut w Wielkopolsce

Prowadzimy profesjonalną i w pełni legalną stację demontażu i kasacji pojazdów. Nasza siedziba znajduje się w Przybychowie koło Obornik w województwie Wielkopolskim. Przyjmujemy wszystkie rodzaje pojazdów zarówno z kraju jak i z zagranicy. Zapewniamy darmowy odbiór uszkodzonych aut w obrębie do ok. 100 km od naszej siedziby. Oferujemy atrakcyjne warunku zakupu Twojego auta, płacimy gotówką od ręki i pomagamy w formalnościach.

Chcesz dowiedzieć się ile zapłacimy za Twój uszkodzony samochód na złom? Wypełnij formularz wyceny dostępny na stronie https://kasacjaprzybychowo.pl/skup-aut-uszkodzonych/. Możesz też skontaktować się z nami bezpośrednio pod numerem telefonu +48 500 606 771 i adresem mailowym biuro@kasacjaprzybychowo.pl