fbpx Skip to content
Jak Przygotować Auto Do Złomowania - Kasacja Przybychowo

Jak przygotować auto do złomowania?

Każdy pojazd prędzej czy później skończy swój tak zwany cykl życia. Przychodzi moment, kiedy z różnych powodów samochód nie nadaje się już do dalszego użytkowania, nie warto go naprawiać i nie nadaje się też na sprzedaż kolejnemu właścicielowi. Nie pozostaje wtedy nic innego jak sprzedać pojazd na auto złom. Jak przygotować auto do złomowania? Tak naprawdę nie trzeba nic szczególnego robić.

Na czym polega złomowanie samochodów?

Proces jakim jest złomowanie samochodów polega między innymi na jego utylizacji czy też powszechnie mówiąc kasacji. Polega ona w dużej mierze na demontażu auta na części, ich segregacji i unieszkodliwieniu elementów niebezpiecznych dla środowiska.

Demontowane części segreguje się w zależności od ich użyteczności. Pierwszą grupą są części i układy, które można od razu ponownie wykorzystać jako części zamienne. Drugą grupą są części, które muszą najpierw trafić do regeneracji, aby można było je ponownie wykorzystać. Pozostałe części oczyszcza się dokładnie i dzieli względem materiałów i surowców na takie, które nadają się do ponownego przetworzenia w innym procesie produkcyjnym i na te do całkowitego zniszczenia. Podobnie jest z całą karoserią i elementami wyposażenia pojazdu.

Jak przygotować auto do złomowania?

Odpowiedź na pytanie jak przygotować auto do złomowania w skrócie brzmi: opróżnić ze swoich rzeczy i przygotować dokumenty. Zanim oddamy, a w zasadzie sprzedamy pojazd na złom samochodowy, warto posprawdzać i pozabierać swoje rzeczy z jego wnętrza, posprawdzać bagażnik, schowki, kieszonki itp. Pamiętaj, że Twoje auto nie musi być sprawne do jazdy, aby sprzedać je na złom. Pracownicy skupu takich pojazdów przyjadą po nie i zabiorą lawetą.

Poza tym jedyne co musimy zrobić to przygotować odpowiednie dokumenty. Co jest potrzebne? Nic szczególnego. Po pierwsze dowód osobisty właściciela, dowód rejestracyjny i karta pojazdu, o ile była taka wydana. Zwrotnie otrzymasz unieważnione dokumenty oraz zaświadczenie o kasacji pojazdu, z którym powinno się udać do urzędu wyrejestrować samochód.

Gdzie oddać samochód do zezłomowania i kto za to płaci?

Złomowaniem pojazdów zajmują się jedynie uprawnione do tego firmy tzw. stacje demontażu i kasacji pojazdów jak np. Kasacja Przybychowo. Należy się zgłosić do takiej firmy z prośbą o wycenę i umówić na odbiór auta. Tylko legalnie funkcjonujące stacje mogą wydać odpowiednie zaświadczenia umożliwiające późniejsze wyrejestrowanie pojazdu. Pamiętaj, że nie oddajesz auta na złom tylko je sprzedajesz. Oznacza to, że nie płacisz nic za złomowanie, co więcej otrzymujesz za nie zapłatę.

Kasacja Przybychowo – darmowy odbiór pojazdu i płatność od ręki

Prowadzimy w pełni legalną stację demontażu i kasacji pojazdów. Odbieramy niesprawne auta naszym transportem, płacimy gotówką od ręki i pomagamy w formalnościach. Nasza kasacja mieści się w Przybychowie koło Obornik w Wielkopolsce. Zapewniamy darmowy transport w okolicy do ok. 100 km od naszej siedziby.

Chcesz dowiedzieć się ile zapłacimy za Twój samochód? Wypełnij formularz wyceny dostępny na stronie https://kasacjaprzybychowo.pl/zlomowanie-pojazdow/ . Możesz też skontaktować się z nami bezpośrednio pod numerem telefonu  +48 500 606 771 lub adresem mailowym  biuro@kasacjaprzybychowo.pl.