fbpx Skip to content
Formalności Przy Kasacji Pojazdu - Kasacja Przybychowo

Formalności przy kasacji pojazdu

Niezbędne formalności przy kasacji pojazdu wbrew pozorom nie są ani skomplikowane ani wymagające. Co prawda kasacja pojazdu obejmuje szereg czynności, do których uprawnienia posiadają tylko wybrane firmy i instytucje. Mowa tutaj przede wszystkim o legalnych stacjach demontażu i kasacji pojazdów, które spełniają wszystkie wymagania ustawy regulującej ten obszar i uzyskały niezbędne uprawnienia.

Właściciel samochodu, nawet jeśli chce się go pozbyć, nie może tak po prostu wyrzucić go na śmietnik. Każdy pojazd jest zarejestrowany na osobę lub firmę i aby go wyrejestrować należy go sprzedać kolejnemu właścicielowi lub zapewnić legalne zezłomowanie. Aby pozbyć się zużytego czy też zniszczonego pojazdu, wystarczy zgłosić się do zajmującej się tym firmy takiej jak Kasacja Przybychowo.

Gdzie i jak oddać samochód do kasacji?

Oddając jakikolwiek pojazd do kasacji trzeba wiedzieć, ze można go oddać tylko i wyłącznie do uprawnionych punktów odbioru aut i stacji demontażu i kasacji pojazdów. Wystarczy skontaktować się z wybraną stacją, dogadać warunki wyceny i umówić na odbiór pojazdu. Jeśli oczywiście jesteśmy w stanie sami nim przyjechać na miejsce, to jak najbardziej można to zrobić. Większość tego typu firm, jak na przykład Kasacja Przybychowo, oferuje darmowy odbiór wraku, dlatego nie musimy się martwić co zrobić z niesprawnym autem i jak je przetransportować. Wszystko możemy załatwić telefonicznie lub mailowo. Zgłaszając się do stacji kasacji pojazdów warto poinformować o marce i modelu pojazdu i jego stanie technicznym, aby otrzymać precyzyjną wycenę. Jeśli oferowana cena nam odpowiada, nie pozostaje nic innego jak umówić się na odbiór i przygotować dokumenty.

Formalności przy kasacji pojazdu – jakie dokumenty są potrzebne?

Formalności przy kasacji pojazdu to kontaktem ze stacją zajmującą się złomowaniem, przygotowanie niezbędnych dokumentów. Nie wymaga się nic ponadto, co przy zawieraniu standardowej umowy kupna-sprzedaży samochodu. Mianowicie należy przygotować swój dowód osobisty (jako właściciela), dowód rejestracyjny samochodu i kartę pojazdu, jeśli taka istnieje. Po sprzedaży pojazdu do zezłomowania, stacja kasacji pojazdów wydaje zaświadczenie o kasacji oraz unieważnia dowód rejestracyjny pojazdu. Z tymi dokumentami możemy udać się do właściwego urzędu, aby wyrejestrować pojazd. Od tego momentu nie jesteśmy już jego właścicielem.

Kto ponosi koszty kasacji pojazdu?

Chociaż mogłoby się wydawać, że posiadając zniszczony samochód, to my poniesiemy koszty kasacji pojazdu, ponieważ jesteśmy zobowiązani ją zapewnić, to jednak tak nie jest. Nawet zupełnie niesprawne auto możemy wciąż sprzedać. Oddanie auta na złom to nic innego jak jego sprzedaż firmie, która się zajmuje demontażem i kasacją pojazdów. Zatem mało tego, że to nie właściciel pojazdu ponosi koszty kasacji, to jeszcze może on na tym zarobić. Wycena samochodu zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od marki i modelu pojazdu, roku produkcji i jego stanu technicznego. Duże znaczenia ma tutaj również możliwość ponownego wykorzystania poszczególnych części i układów. Aby dowiedzieć się ile dostaniemy za nasze niesprawne auto, można wypełnić formularz wyceny dostępny na stronie https://kasacjaprzybychowo.pl/kasacja-samochodow/

Kasacja Przybychowo – darmowy odbiór pojazdu i płatność gotówką od ręki!

Kasacja Przybychowo to profesjonalna Stacja demontażu i kasacji pojazdów w Wielkopolsce. Zajmujemy się złomowaniem zużytych i uszkodzonych pojazdów i sprzedażą części używanych. Zapewniamy darmowy odbiór uszkodzonego auta ze wskazanego miejsca, pomoc w formalnościach i płacimy gotówką od ręki. Masz niesprawny pojazd do kasacji? Skontaktuj się z nami poprzez formularz wyceny https://kasacjaprzybychowo.pl/kasacja-samochodow/  lub bezpośrednio pod numerem telefonu +48 500 606 771 i adresem mailowym biuro@kasacjaprzybychowo.pl