fbpx Skip to content
Dokumenty Potrzebne Do Złomowania Samochodu - Kasacja Przybychowo

Dokumenty potrzebne do złomowania samochodu

Każdy pojazd prędzej czy później kończy swój żywot. Mówiąc dosłownie to każdy samochód w końcu zostaje zużyty. Czy to na skutek kolizji i uszkodzeń mechanicznych czy też po prostu z tzw. starości nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Staje się niesprawny i nie warty bądź nawet niemożliwy do naprawy. W takiej sytuacji, aby pozbyć się niesprawnego samochodu, nie możemy go po prostu wyrzucić na śmietnik. Po pierwsze to każdemu byłoby żal tak po prostu samochód wyrzucić bez otrzymania za niego chociażby symbolicznej zapłaty. Po drugie to w większości przypadków by się nie zmieścił, a po trzecie nie pozwalają na to przepisy prawa.

Jak pozbyć się niesprawnego samochodu?

Gdy mamy niesprawny samochód, który nie nadaje się już ani do użytku ani do remontu, to nie pozostaje nam nic innego jak oddać go do zezłomowania w miejscu, które posiada do tego uprawnienia. Czyli musi nastąpić tzw. kasacja pojazdu. Najlepiej skontaktować się z najbliższą Stacją Demontażu Pojazdów i umówić się na odbiór auta lub jeśli jest na tyle sprawne dowieźć je samodzielnie. Oddając samochód do kasacji otrzymamy odpowiednie dokumenty i oświadczenia niezbędne do wyrejestrowania samochodu w urzędzie. Co za tym idzie przestaniemy być odpowiedzialny za ten pojazd i zobligowani do opłacania ubezpieczenia OC.

Jakie dokumenty są potrzebne do oddania auta na złom?

Aby oddać auto do kasacji i złomowania musimy posiadać odpowiednie dokumenty. Poza dowodem osobistym właściciela pojazdu, który oddaje auto do kasacji, niezbędny jest dowód rejestracyjny oraz karta pojazdu, jeśli taka została wydana. W przypadku samochodu z zagranicy potrzebne są zagraniczne dokumenty. Stacja Demontażu Pojazdów demontuje pojazd odzyskując nadające się do użytku części, a pozostałościom zapewnia właściwą utylizację. Złomowanie pojazdu nie oznacza oddania do za darmo czy też płacenia za ten proces. Każdy samochód jest sprzedawany na złom, to znaczy że oddając auto na złom otrzymujemy za niego zapłatę. Cena zależy od marki i modelu samochodu, roku produkcji, silnika, stanu technicznego i wizualnego.

Jakie dokumenty są wystawiane po sprzedaniu samochodu na złom?

Oddając, a w zasadzie sprzedając samochód na złom, do stacji demontażu pojazdów otrzymujemy zapłatę oraz dokumenty niezbędne do wyrejestrowania samochodu w wydziale komunikacji właściwego urzędu. W stacji demontażu pojazdów zostaje również unieważniony dowód rejestracyjny i karta pojazdu.

Jeżeli masz niesprawne auto, które tylko zajmuje Ci miejsce na parkingu, podwórku bądź w garażu i generuje niepotrzebne koszty, zgłoś się do nas! Zadzwoń pod numer +48 500 606 771 lub napisz na adres biuro@kasacjaprzybychowo.pl. Wycenimy, odbierzemy od Ciebie auto i zapłacimy od ręki.