fbpx Skip to content
Demontaż Auta A Ubezpieczenie - Kasacja Przybychowo

Demontaż auta a ubezpieczenie

Po sprzedaży pojazdu do stacji demontażu i kasacji pojawiają się pytania w kwestii demontaż auta a ubezpieczenie. Niesprawne, wyeksploatowane i zniszczone pojazdy trafiają do zezłomowania, ponieważ nawet nie można się ich pozbyć w inny sposób. Złomowanie pojazdów wiąże się z ich demontażem na części i segregacją oraz kasacją tego, czego nie da się ponownie wykorzystać. Pojazd można sprzedać do kasacji w dowolnym momencie, bez względu na to jak długo ważny jest jeszcze przegląd i ubezpieczenie. Jak zatem wygląda kwestia demontaż auta a ubezpieczenie, jeśli jest jeszcze długo ważne? Demontaż pojazdu i kasacja są podstawą do wypowiedzenia umowy ubezpieczenia i starania się o zwrot pieniędzy za pozostały okres ubezpieczenia.

O czym należy pamiętać po zezłomowaniu pojazdu?

Złomowanie pojazdów wiąże się z ich wycofaniem z uczestnictwa w ruchu drogowym. Sprzedając samochód do zezłomowania otrzymujesz zwrotnie zaświadczenie o kasacji pojazdu. Z tym dokumentem należy się udać do właściwego w Twoim regionie urzędy, aby wyrejestrować pojazd. Dodatkowo pamiętaj, aby poinformować o tym fakcie firmę ubezpieczeniową, ponieważ polisa nie będzie Ci już potrzebna.

Demontaż auta a ubezpieczenie – zwrot części składki

Oddając samochód do demontażu i zezłomowania możemy ubiegać się o zwrot części składki za ubezpieczenie. Pytając o demontaż auta a ubezpieczenie odpowiedź brzmi: możemy otrzymać zwrot w wysokości proporcjonalnej do liczby dni pozostałych od momentu sprzedaży auta na złom do końca obowiązywania polisy. Czyli jeśli np. do końca trwania polisy pozostały 4 miesiące, możemy domagać się zwrotu 1/3 kwoty rocznego ubezpieczenia. Podstawą do ubiegania się o zwrot jest wycofanie pojazdu z możliwości uczestnictwa w ruchu drogowym, co potwierdza zaświadczenie o kasacji lub wyrejestrowaniu pojazdu. Jeden z tych dokumentów musimy dostarczyć firmie ubezpieczeniowej. Z kolei wyrejestrować pojazd możemy tylko z zaświadczeniem o kasacji, które otrzymamy sprzedając auto na złom.

Gdzie sprzedać auto do demontażu i kasacji?

Jedynie uprawnione firmy mogą podjąć się demontażu i kasacji, czy też innymi słowy złomowania samochodów. Są to w szczególności stacje demontażu i kasacji pojazdów takie jak Kasacja Przybychowo. Jeśli masz niesprawny pojazd i chcesz się go pozbyć, skontaktuj się z nami. Prowadzimy stację kasacji w Przybychowie koło Obornik w województwie wielkopolskim. Zapewniamy darmowy odbiór pojazdu w okolicy do ok. 100 km od naszej siedziby. Płacimy gotówką od ręki i pomagamy w formalnościach. Chcesz wiedzieć ile zapłacimy za Twoje auto? Wypełnij formularz wyceny dostępny na stronie https://kasacjaprzybychowo.pl/zlomowanie-pojazdow/ a zwrotnie otrzymasz od nas korzystną propozycję. Możesz też skontaktować się z nami bezpośrednio pod numerem telefonu +48 500 606 771 i adresem mailowym biuro@kasacjaprzybychowo.pl