fbpx Skip to content
Czy Za Złomowanie Samochodu Się Płaci? - Kasacja Przybychowo

Czy za złomowanie samochodu się płaci?

Właściciele uszkodzonych aut, których nie chcą już naprawiać często zastanawiają się czy za złomowanie samochodu się płaci. Ktoś z pewnością te koszty musi ponieść, pytanie tylko kto. Złomowanie jest nieuniknionym procesem, gdy pojazd nie nadaje się już do dalszego użytkowania, a naprawa jest nieopłacalne. Jak wiadomo samochodu nie można tak po prostu wyrzucić na śmietnik, nawet jeśli uważamy, że jest już nic nie wart i go nie chcemy.

Kto jest odpowiedzialny za złomowanie pojazdu?

Każdy właściciel samochodu ma obowiązek zapewnić jego zezłomowanie, jeśli nie będzie już eksploatowany ani naprawiany, gdyż jego stan na to nie pozwala. Fakt, że obowiązek ten spoczywa na właścicielu nie oznacza, że ma on to wykonać samodzielnie. Do przeprowadzania procesu złomowania upoważnione są specjalne firmy tzw. stacje demontażu i kasacji pojazdów, tj. Kasacja Przybychowo. Zatem, aby zezłomować pojazd należy zgłosić się do takiej stacji i sprzedać swój niesprawny samochód na auto złom. Zwrotnie otrzymuje się zaświadczenie o kasacji pojazdu, z którym można się udać do urzędu wyrejestrować auto.

Czy za złomowanie pojazdu się płaci i kto ponosi koszty?

Zastanawiasz się czy za złomowanie pojazdu się płaci, a jeśli tak to kto ponosi koszty? Oczywiście wszystko zależy od sytuacji, ale w większości przypadków to stacja kasacji pojazdów ponosi koszty procesu złomowania i co więcej właściciel złomowanego auta otrzymuje za nie zapłatę. Czyli jeśli interesuje Cię oddanie auta na złom, to wiedz, że tak naprawdę je sprzedajesz. To ile możesz dostać za takie auto zależy od kilku czynników. Na cenę wpływa marka i model, a także kompletność pojazdu i jego stan techniczny. Ważne jest również, aby pojazd ważył minimum 90% masy własnej zawartej w dowodzie rejestracyjnym. W przeciwnym wypadku możesz zostać obciążony dodatkową opłata za każdy brakujący kilogram. Tak czy inaczej pamiętaj, że to nie Ty płacisz za złomowanie samochodu, co więcej sprzedajesz auto na złom i odbierasz za nie gotówkę od ręki.

Gdzie sprzedać auto na złom?

Chcąc sprzedać samochód na złom, poszukaj stacji demontażu i kasacji pojazdów w Twoim regionie, takiej jak np. Kasacja Przybychowo. Skontaktuj się, ustal wycenę, umów odbiór pojazdu i odbierz gotówkę. Sprzedaż samochodu na złom to wbrew pozorom żaden problem. Wyspecjalizowane firmy zajmują się wszystkim za Ciebie. Pamiętaj tylko, aby wybrać legalną stację kasacji pojazdów, czyli taka, która posiada potrzebne uprawnienia i wystawi dla Ciebie zaświadczenie o kasacji Twojego auta.

Kasacja Przybychowo – darmowy odbiór auta i płatność gotówką od ręki

Prowadzimy w pełni legalną stacje demontażu i kasacji pojazdów w Wielkopolsce. Nasze złomowisko mieści się w Przybychowie koło Obornik. Odbieramy zepsute pojazdy naszym transportem, w okolicy do ok. 100km bez dodatkowych opłat. Z nami sprawnie pozbędziesz się problemu, jakim jest niesprawny samochód stojący na podwórku, w garażu czy też osiedlowym parkingu. Chcesz wiedzieć ile zapłacimy za Twój niesprawny samochód? Wypełnij formularz wyceny dostępny na stronie https://kasacjaprzybychowo.pl/zlomowanie-pojazdow/. Możesz się z nami też skontaktować bezpośrednio pod numerem telefonu  +48 500 606 771 i adresem mailowym  biuro@kasacjaprzybychowo.pl