fbpx Skip to content
Czy Warto Kupić Opony Używane - Kasacja Przybychowo

Czy warto kupić opony używane?

Ogumienie samochodu, czyli opony, to bardzo ważny element pojazdu wpływający w dużym stopniu na bezpieczeństwo jazdy. Dlatego też średnio co pół roku zmieniamy opony z zimowych na letnie i z letnich na zimowe. Jedne i drugie są dostosowane do warunków, w których są eksploatowane w taki sposób by zachować komfort jazdy i przede wszystkim bezpieczeństwo. Jedne i drugie opony się po pierwsze starzeją, a po drugie zużywają. Guma się ściera podczas jazdy na skutek tarcia, a z biegiem czasu nawet jeśli nie jest użytkowana starzeje się tracąc swoje właściwości. Dlatego też co jakiś czas opony samochodowe trzeba wymienić.

Opony nowe czy używane?

Konieczność wymiany opon wiąże się z podjęciem decyzji jakie opony kupić. Na rynku dostępne są nowe opony samochodowe oraz opony używane. Oczywistym jest fakt, że najlepsze będą nowe opony dobrego sprawdzonego producenta. Jednak opony takie są dość drogie, komplet kosztuje zwykle kilka tysięcy złotych. Za dużo niższą cenę, o połowę taniej a nawet i więcej można dostać samochodowe opony używane w bardzo dobrym stanie. Tak naprawdę o tym co będzie lepsze dla nas decyduje budżet, jaki chcemy przeznaczyć na opony. Jeżeli mamy ograniczony budżet, to czasami lepszy będzie zakup opon używanych dobrego producenta niż nowych gorszej jakości.

Na co zwrócić uwagę kupując opony używane?

Decydując się na zakup opon używanych warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Ważna jest data produkcji opon – nie mogą być zbyt stare, bo guma, z których wykonane są opony z czasem kruszeje i traci swoje właściwości. No i co najważniejsze należy zwrócić uwagę a stan bieżnika, co jest widoczne gołym okiem. Warto też wybierać opony sprawdzonych producentów. Niestety nie jesteśmy w stanie dokładnie sprawdzić właściwości danej opony bez specjalistycznych urządzeń, w tej kwestii musimy zaufać sprzedawcy. Dlatego też, jeśli już decydujemy się na opony używane, warto je kupić w zaufanym miejscu, w którym prowadzący ten biznes się na tym znają, a nie przez Internet od osoby prywatnej, która się w tym nie specjalizuje.

Gdzie kupić opony używane?

Opony używane najlepiej kupować w sprawdzonych miejscach. W Internecie dostępna jest ogromna liczba ofert opon używanych, jednak jedyny mankament w tym przypadku to, że nie możemy ich zobaczyć. Odbierając przesyłkę może się okazać, że zakupione opony nie są jednak w tak dobrym stanie jak były opisane. Warto zatem dokonać zakupu, gdzieś w swojej okolicy, gdzie można pojechać i osobiście wybrać opony używane, np. w wulkanizacji, warsztacie samochodowym czy też stacji demontażu pojazdów i giełdzie części samochodowych tj. m. in. Kasacja Przybychowo.

Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem opon używanych, zapraszamy do odwiedzenia naszej giełdy części samochodowych w Przybychowie. Mamy w swojej ofercie części samochodowe używane m. in. opony. Zachęcamy do wcześniejszego kontaktu pod numerem telefonu  +48 500 606 771 lub adresem e-mail biuro@kasacjaprzybychowo.pl