fbpx Skip to content
Auto Szrot - Czy Warto Skorzystać Z Części Używanych? - Kasacja Przybychowo

Auto szrot – czy warto skorzystać z części używanych?

Każdy właściciel samochodu zapewne spotkał się z sytuacją, że w aucie coś się zepsuło i jakąś część trzeba było wymienić. Wiele osób zastanawia się w takich sytuacjach nad skorzystaniem z oferty takich miejsc jak auto szrot – czy warto skorzystać z części używanych? Odpowiedź jak to zazwyczaj bywa nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy, jakich części potrzebujesz. Na rynku możesz kupić nowe oryginalne części, nowe części zamienne jak również części używane.

Auto szrot – czy warto skorzystać z części używanych i dlaczego?

Auto szrot to potoczna nazwa złomowisk samochodów, gdzie demontuje się pojazdy, a w konsekwencji sprzedaje się odzyskane z nich części. Miejsca te charakteryzują się szeroką ofertą używanych części samochodowych, w większości oryginalnych, do różnych rodzajów pojazdów. Czy warto skorzystać z części używanych? W wielu przypadkach z pewnością warto. Możemy kupić oryginalne części w bardzo niskich cenach w stosunku do takich samych nowych części producenta. Ważne jest to, że w takich miejscach po demontażu i wydzieleniu części do sprzedaży na rynku wtórnym, są one dokładnie sprawdzane, a do sprzedaży trafiają tylko te całkowicie sprawne. Ograniczeniem możliwości zakupu części z auto złomu jest dostępność, nie zawsze części, których potrzebujemy do konkretnego modelu samochodu są dostępne w sprzedaży – ale warto pytać.

Jakie części warto kupić używane?

Zakup używanych oryginalnych części samochodowych jest bardzo ekonomiczną opcją przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości. Oczywiście są takie części, które kupuje się tylko nowe. Mowa tutaj o częściach, które zużywają się podczas standardowej eksploatacji, dobrym przykładem są klocki hamulcowe i wszelkiego rodzaju filtry. Natomiast części, które ulegają uszkodzeniom mechanicznym, zniszczeniom w wyniku kolizji itp. jak najbardziej warto kupić używane. Przykładami takich części są wszystkie elementy karoserii i wnętrza, szyby, opony, światła, często też elementy zawieszenia, części sterujące, sygnalizujące, czujniki itp.

Części samochodowe dostępne na rynku

Na rynku mamy dostępne różne oferty części samochodowych w różnych cenach. Najdroższe zawsze będą nowe oryginalne części producenta. Można też zamiast oryginalnych części skorzystać z tańszej opcji i kupić nowe części zamienne tzw. zamienniki. Są to części pasujące do danego modelu pojazdu, ale wyprodukowane przez inną firmę, są one tańsze od oryginalnych, ale istnieje ryzyko, że jakość będzie niższa a co za tym idzie trwałość krótsza. Jest jeszcze jedna opcja, jaką są właśnie używane części samochodowe – to optymalna opcja pozwalająca zaoszczędzić i jednocześnie zapewnić odpowiednią jakość i sprawność. W przypadku właścicieli starych aut, które nie są już produkowane, rynek części używanych jest niesamowicie ważny – często to jedyna sposobność na zdobycie danej części.

Kasacja Przybychowo – Złomowanie aut i sprzedaż używanych części samochodowych

Jesteśmy firmą zajmującą się demontażem i kasacją pojazdów oraz sprzedażą części używanych. Nasza siedziba i auto szrot znajduje się w Przybychowie koło Obornik w Wielkopolsce. Sprzedajemy części na miejscu oraz wysyłkowo. Nasza oferta obejmuje wiele marek i modeli samochodów, zadzwoń lub napisz do nas i dowiedz się czy mamy części, które potrzebujesz. Jesteśmy dostępni pod numerem +48 500 606 771 i adresem mailowym biuro@kasacjaprzybychowo.pl Możesz też skontaktować się z nami przez formularz dostępny na stronie https://kasacjaprzybychowo.pl/uzywane-czesci-samochodowe/