fbpx Skip to content
Czy Można Zezłomować Auto Bez Ubezpieczenia?

Czy można zezłomować auto bez ubezpieczenia

Wielu właścicieli niesprawnych pojazdów zastanawia się czy można zezłomować auto bez ubezpieczenia OC. Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Teoretycznie kasacja pojazdu nie ma za wiele wspólnego z ubezpieczeniem OC, ponieważ firma przyjmując pojazd do kasacji wycofuje go z ruchu drogowego i trafia on na złom. Po wycofaniu pojazdu z ruchu drogowego i zezłomowaniu, ubezpieczenie OC nie jest już potrzebne. W Polsce jednak istnieje obowiązek ubezpieczenia pojazdu od odpowiedzialności cywilnej niezależnie czy jest on użytkowany czy nie. Zatem jeśli masz niesprawny pojazd, ale już nim nie jeździsz, bo jego stan na to nie pozwala, to i tak jesteś zobowiązany do posiadania umowy ubezpieczenia OC.

Czy stacja kasacji pojazdów przyjmie auto bez ubezpieczenia OC?

Jak wspomniano wyżej, do momentu zapewniania kasacji pojazdu, masz obowiązek posiadać ubezpieczenie auta. Istnieje jednak możliwość sprzedaży pojazdu bez ważnego ubezpieczenia na złom. Musisz jednak pamiętać, że na zaświadczeniu o kasacji widnieje data przyjęcia samochodu na złom. Z tym zaświadczeniem musisz udać się do urzędu wyrejestrować pojazd. Jeśli Twoje ubezpieczenie skończyło się wcześniej niż pojazd został oddany na złom, będzie widoczna przerwa w opłacaniu ubezpieczenia. Zgodnie z prawem może zostać na Ciebie nałożona kara za ten czas, kiedy auto nie było objęte obowiązkowym ubezpieczeniem OC. Odpowiedź na pytanie, czy można zezłomować auto bez ubezpieczeni brzmi: tak, jednak musisz liczyć się z możliwością nałożenia na Ciebie kary za przerwę w ubezpieczeniu.

Jak dostarczyć auto na złom?

Masz niesprawny samochód, w dodatku bez ważnego ubezpieczenia i zastanawiasz się jak dostarczyć go na auto złom? Stacje demontażu i kasacji pojazdów, takie jak Kasacja Przybychowo, oferują odbiór auta własnym transportem. Dzięki temu nie musisz się martwić, że Twoje auto nie nadaje się do jazdy czy też, że będzie uczestniczyć w ruchu drogowym bez ubezpieczenia. Jednak pamiętaj, że niezależnie od sytuacji, nie powinno się dopuszczać do przerwy w objęciu samochodu ubezpieczeniem. Jeśli wiesz, że zaraz kończy Ci się ubezpieczenie i decydujesz się na sprzedaż samochodu na złom, skontaktuj się jak najszybciej z pobliską stacją kasacji pojazdów.

Gdzie sprzedać auto do zezłomowania?

Zastanawiasz się, czy można zezłomować auto bez ubezpieczenia i gdzie w ogóle je sprzedać na złom? Skontaktuj się z nami! Prowadzimy profesjonalną stację demontażu i kasacji pojazdów w Wielkopolsce. Nasza siedziba znajduje się w Przybychowie koło Obornik. Zapewniamy darmowy odbiór niesprawnego pojazdu ze wskazanego miejsca w odległości do ok. 100km od naszej siedziby. Z nami załatwisz wszystko szybko i sprawnie, pomożemy w formalnościach i zapłacimy za Twoje auto gotówką od ręki. Wypełnij formularz wyceny dostępny na stronie https://kasacjaprzybychowo.pl/zlomowisko-samochodow/. Jesteśmy też dostępni pod numerem telefonu +48 500 606 771 i adresem mailowym biuro@kasacjaprzybychowo.pl