fbpx Skip to content
Co Zrobić Z Samochodem Po Wypadku - Kasacja Przybychowo

Co zrobić z samochodem po wypadku?

Zastanawiasz się co zrobić z samochodem po wypadku? Jeśli doszło do niewielkich uszkodzeń to oczywistym jest, że należy samochód naprawić. Jednak co w przypadku, gdy uszkodzenia są rozległe a naprawa jest nieopłacalna? Nie pozostaje Ci nic innego, jak oddanie auta na złom. W zależności jak doszło do wypadku i kto jest winny, otrzymasz odszkodowanie z polisy ubezpieczeniowej OC sprawcy lub z własnego ubezpieczenia AC, jeśli Twoja umowa z ubezpieczycielem to obejmuje.

Co zrobić z samochodem po wypadku – oddać na złom czy naprawiać?

Nie zawsze jednoznacznie wiadomo, co zrobić z samochodem po wypadku. Wszystko zależy od przebiegu i skutków wypadku, a co za tym idzie od uszkodzeń pojazdu. W przypadku, gdy uszkodzenia są niewielkie, a większość układów pozostaje sprawna, z całą pewnością powinniśmy oddać pojazd do naprawy. Warto wziąć jeszcze pod uwagę wiek i ogólny stan samochodu, ponieważ przy starych autach nawet pozornie niewielkie naprawy mogą okazać się nieopłacalne. Jeśli jednak mamy do czynienia z poważnym wypadkiem drogowym, czy też zdarzeniem losowym, w którego wyniku pojazd uległ rozległym uszkodzeniom, należy rozważyć sprzedaż pojazdu na złom. Gdy szkody są tak duże, że cena za ich naprawę przewyższa wartość samochodu, właściwie nie mamy się nad czym zastanawiać. Sprzedaż auta na złom jest jedynym słusznym rozwiązaniem.

Ubezpieczenie samochodu OC/AC

Zgodnie z prawem każdy samochód musi być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej. Oznacza to, że jeżeli spowodujemy wypadek i wyrządzimy komuś szkodę, poszkodowany może ubiegać się o zadośćuczynienie i naprawę szkody właśnie w ramach umowy tego ubezpieczenia. Jednak ubezpieczenie to obejmuje jedynie szkody wyrządzone osobom trzecim. Jeśli spowodujemy wypadek i nasze auto również ulegnie uszkodzeniu, to ubezpieczenie OC nie pokryje kosztów naprawy, gdyż nie obejmuje tego zakresu. Jeśli chcemy ubezpieczyć swój samochód również od szkód, za które sami odpowiadamy lub odpowiadają za nie zdarzenia losowe, musimy zawrzeć umowę ubezpieczenia AC, czyli autocasco. Działa to też w drugą stronę, czyli jeśli to my jesteśmy poszkodowanymi, to otrzymamy zapłatę za szkodę z umowy ubezpieczenia OC sprawcy.

Co zrobić z samochodem po wypadku przy szkodzie całkowitej?

Niezależnie od tego, z której polisy ubezpieczeniowej wypłaca się środki na pokrycie kosztów szkody, o ich wysokości decyduje rzeczoznawca firmy ubezpieczeniowej. W przypadku, gdy szkoda była duża, a jej naprawa przewyższa wartość pojazdu, na jaką został wyceniony, wówczas rzeczoznawca może stwierdzić szkodę całkowitą. Oznacza to, że firma ubezpieczeniowa nie zapłaci nam za naprawę samochodu, ale zapłaci nam równowartość samochodu na dzień wypadku, która zostanie pomniejszona o wartość wraku na złom, który pozostanie naszą własnością. W  takim przypadku najlepiej znaleźć miejsce, gdzie można sprzedaż auto na złom i pozbyć się problemu.

Nie wiesz co zrobić z samochodem po wypadku? Zgłoś się do nas!

Prowadzimy profesjonalną stację złomowania aut Kasacja Przybychowo. Jeśli nie wiesz co zrobić z samochodem po wypadku, który nie nadaje się już do naprawy, zadzwoń lub napisz do nas. Wycenimy Twój wrak i kupimy go na złom. Niczym nie musisz się martwić. Odbierzemy Twoje zniszczone auto naszym transportem z miejsca, które nam wskażesz. Zapewniamy darmowy transport w obrębie ok. 100 km od naszej siedziby w Przybychowie koło Obornik (w Wielkopolsce). Płacimy gotówką od ręki i pomagamy w formalnościach. Chcesz wiedzieć ile zapłacimy za Twój wrak? Wypełnij formularz wyceny https://kasacjaprzybychowo.pl/zlomowanie-samochodow/ lub skontaktuj się z nami bezpośrednio pod numerem tel. +48 500 606 771 i adresem mailowym biuro@kasacjaprzybychowo.pl