fbpx Skip to content
Co Zrobić Z Samochodem Po Szkodzie Całkowitej - Kasacja Przybychowo

Co zrobić z samochodem po szkodzie całkowitej

Masz zniszczone auto po wypadku i zastanawiasz się co zrobić z samochodem po szkodzie całkowitej? Nie jest to ani problematyczne, ani skomplikowane jak mogłoby się wydawać. Najważniejszą informacją jest fakt, że właściciel takiego pojazdu ma obowiązek zapewnić jego zezłomowanie. Poza tym w przeciwnym razie, czyli jeśli tego nie zrobi, nie może wyrejestrować samochodu a w konsekwencji musi płacić za niego ubezpieczenie OC.

Co to jest szkoda całkowita pojazdu?

Pojęcie szkoda całkowita jest używane przede wszystkim w obszarze ubezpieczeń samochodowych. Dotyczy pojazdów, które doznały szkody w wyniku wypadku lub zdarzeń losowych, a koszty likwidacji szkody przewyższają wartość pojazdu lub po prostu jego naprawa jest niemożliwa ze względu na rozległość uszkodzeń. O szkodzie całkowitej mówimy w momencie, gdy zostanie ona orzeczona przez ubezpieczyciel, do którego zwrócimy się z roszczeniem wypłaty odszkodowania. Może to być nasz ubezpieczyciel, jeżeli odszkodowanie należy nam się z tytułu autocasco lub ubezpieczyciel sprawcy z tytułu jego OC. Co zrobić z samochodem po szkodzie całkowitej? Nie pozostaje nam nic innego jak najogólniej mówiąc zezłomować, czyli skontaktować się firmą, której specjalnością jest kasacja pojazdów.

Co oznacza orzeczenie szkody całkowitej?

Orzeczenie szkody całkowitej oznacza, że ubezpieczyciel nie zapłaci za likwidację szkody, czyli za naprawę pojazdu, ponieważ albo jest ona niemożliwa albo jej koszt przekracza wartość pojazdu przed wystąpieniem szkody. Co w takim przypadku? Oznacza to, że firma ubezpieczeniowa zamiast pokryć koszty likwidacji szkody wypłaci nam pieniądze z tytułu ubezpieczeni i stwierdzenia szkody całkowitej. Jaką kwotę otrzymamy? To zależy od ubezpieczyciela oraz rodzaju umowy, z tytułu której ubezpieczenie będzie wypłacone, inaczej może to wyglądać w przypadku Autocasco a inaczej w przypadku OC sprawcy. Jeśli mówimy o Autocasco to kwota do wypłaty zależy bezpośrednio od warunków umowy, jaką mamy zawartą. W przypadku OC sprawcy ogólnie mówiąc otrzymamy kwotę równą wartości samochodu przed szkodą pomniejszoną o wartość wraku pojazdu, który nam został.

Co zrobić z samochodem po szkodzie całkowitej?

Samochód po szkodzie całkowitej powinien trafić do zezłomowania czy tez innymi słowy do kasacji. Jak wiadomo nie możemy samodzielnie zezłomować pojazdu, mogą to robić jedynie uprawnione do tego Stacje demontażu i kasacji pojazdów. Dlatego najlepiej skontaktować się z pobliską tego typu stacją, poprosić o wycenę swojego wraku i umówić się na odbiór auta i zawarcie umowy kupna-sprzedaży. Otrzymamy gotówkę, unieważniony dowód rejestracyjny oraz zaświadczenie o kasacji, z którym możemy udać się do właściwego urzędu i wyrejestrować pojazd.

Kasacja Przybychowo – Złomowanie aut po szkodzie całkowitej

Jeśli nie wiesz co zrobić z samochodem po szkodzie całkowitej, skontaktuj się z nami! Udzielimy Ci wszelkich informacji i załatwimy sprawy za Ciebie. Prowadzimy profesjonalną i w pełni legalną Stację demontażu i kasacji pojazdów. Zapewniamy odbiór wraku ze wskazanego adresu w obrębie ok. 100 km od naszej siedziby w Przybychowie koło Obornik (woj. Wielkopolskie). Co najważniejsze od ręki otrzymasz od nas gotówkę za swój zniszczony pojazd. Chcesz dowiedzieć się ile? Wypełnij formularz wyceny na stronie https://kasacjaprzybychowo.pl/kasacja-samochodow/. Możesz tez skontaktować się z nami bezpośrednio pod numerem telefonu +48 500 606 771 i adresem mailowym biuro@kasacjaprzybychowo.pl