fbpx Skip to content

ZŁOMOWANIE MOTOCYKLA

Złomowanie motocykla i innych pojazdów

Złomowanie motocykla to istotny proces, który ma zarówno korzyści ekologiczne, jak i znaczenie w kwestiach bezpieczeństwa na drogach. Motocykle, pomimo swojej popularności jako środek transportu, jak każde inne pojazdy nieuchronnie dochodzą do momentu, w którym stają się niebezpieczne na drodze ze względu na niesprawność, po prostu przestają działać lub ulegają zniszczeniu w wypadkach. W takich przypadkach złomowanie motocykla staje się nieuniknioną koniecznością. Jednak, aby ten proces odbył się zgodnie z prawem i z poszanowaniem dla środowiska, konieczne jest przeprowadzenie go przez uprawnione do tego jednostki, tj. stacja demontażu i kasacji pojazdów.

Dlaczego złomowanie motocykla jest ważne?

Złomowanie motocykla to nie tylko kwestia ochrony środowiska, ale także kwestia bezpieczeństwa na drodze i przestrzegania przepisów. Oto dlaczego warto to robić:

 • Ochrona Środowiska: starzejące się motocykle mogą być niesprawne, mogą wyciekać z nich szkodliwe substancje chemiczne, które zanieczyszczają glebę i powietrze. Złomowanie pozwala na bezpieczne usuwanie tych substancji i materiałów.
 • Bezpieczeństwo na Drogach: Uszkodzone lub niesprawne motocykle mogą stanowić zagrożenie na drogach. Złomowanie motocykla zapewnia wycofanie takiego pojazdu z uczestnictwa w ruchu drogowym i eliminuje to niebezpieczeństwo.
 • Recykling: W trakcie demontażu motocykla, który jest pierwszym etapem złomowania, wiele części i materiałów może być odzyskanych i ponownie wykorzystanych, co pomaga zmniejszyć ilość odpadów i oszczędza surowce naturalne.

Złomowanie motocykla – Ile dostaniesz za motocykl sprzedając go na złom?

Chcesz wiedzieć, ile zapłacimy za Twój motocykl na złom? Wypełnij poniższy formularz, opisz w jakim stanie jest Twój motocykl i czy jest kompletny, a zwrotnie otrzymasz od nas atrakcyjną wycenę.

  Formularz wyceny

  Dane kontakowe

  Dane pojazdu

  Dodatkowe informacje


  Administratorem danych osobowych jest Stacja demontażu pojazdów – kasacjaprzybychowo.pl, Przybychowo 26a, Połajewo. Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dostarczenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.

  Potrzebne dokumenty

  Oddając motocykl do zezłomowania konieczne jest posiadanie odpowiednich dokumentów. W Polsce wymagane są następujące dokumenty:

  1. Dokument rejestracyjny motocykla: Konieczne jest dostarczenie oryginału lub kopii dokumentu rejestracyjnego pojazdu. Dokument ten zawiera informacje na temat właściciela, numeru rejestracyjnego i innych szczegółów pojazdu, między innymi masy własnej, która ma wpływ na cenę.
  2. Dowód osobisty: Dokument potwierdzający tożsamość właściciela pojazdu, aby udowodnić, że jesteś uprawniony/a do decydowania o motocyklu. Jeśli nie jesteś właścicielem, musisz mieć ze sobą upoważnienie do oddania pojazdu na złom podpisane przez właściciela lub wszystkich współwłaścicieli.

  Złomowanie motocykla wiąże się też z takimi dokumentami jak:

  1. Potwierdzenie odbioru do kasacji: Po oddaniu motocykla na złom, otrzymasz potwierdzenie przyjęcia do kasacji. Ten dokument jest dowodem na to, że motocykl został prawidłowo zezłomowany i jest podstawą do wyrejestrowania pojazdu

  Kasacja Przybychowo – złomowanie motocykli, darmowy odbiór i płatność gotówką

  Prowadzimy profesjonalną stację demontażu i kasacji pojazdów w Wielkopolsce. Zajmujemy się złomowaniem różnego rodzaju pojazdów od motocykli, przez samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe aż po autobusy i pojazdy specjalne. Zapewniamy darmowy odbiór pojazdu ze wskazanego adresu w odległości do ok. 100 km od naszej siedziby z Przybychowie koło Obornik. Płacimy gotówka od ręki i pomagamy w formalnościach. Skontaktuj się z nami przez powyższy formularz lub bezpośrednio pod numerem telefonu +48 500 606 771 i adresem mailowym biuro@kasacjaprzybychowo.pl

  Złomowanie motocykla