fbpx Skip to content
Jak Wybrać Opony Do Auta - Kasacja Przybychowo

Jak wybrać opony do auta?

Zastanawiasz się jak wybrać opony do auta? Nie wiesz jaki rozmiar powinny mieć opony do Twojego pojazdu? A może rozważasz zakup opon całorocznych, zamiast osobno zimowych i letnich? Warto dobrze sprawdzić właściwy rozmiar i przeanalizować za i przeciw opon całorocznych.

Jak wybrać opony do auta – różne możliwości

Opony, to wbrew pozorom ważne elementy samochodu, ponieważ w dużej mierze wpływają na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Do większości modelów aut można dopasować kilka rozmiarów felg, a co za tym idzie opon. Na rynku dostępne są opony wielu producentów, co również komplikuje wybór. Osobną kwestią jest wybór pomiędzy oponami całorocznymi a zimowymi i letnimi. Zatem jak wybrać opony do auta? Wystarczy przeanalizować specyfikację danego modelu i potrzeby względem użytkowania.

Jaki rozmiar opon?

Właściwy dobór rozmiaru opon determinuje komfort jazdy i właściwe użytkowanie samochodu. Jaki rozmiar opon wybrać kupując nowe ogumienie? Producenci zazwyczaj umożliwiają zastosowanie kilku różnych rozmiarów, w zależności który będzie nam bardziej odpowiadał, dlatego w pierwszej kolejności warto sprawdzić warianty sugerowane przez producenta. Można je znaleźć w książce serwisowej lub w samym pojedzie np. na klapce wlewu paliwa, na naklejce umieszczonej na słupku drzwi kierowcy czy naklejce w schowku od strony pasażera.

Jeżeli mamy dobrze dobrane stare opony letnie lub zimowe, które będziemy wymieniać, wystarczy sprawdzić ich indeksy i na nich się oprzeć kupując nowe. Indeksy zawierają w sobie ciąg cyfr i liter, które oznaczają szerokość i wysokość opony, średnicę felgi, typ opony a także indeksy nośności i prędkości. Czynnikiem determinującym jest jednak szerokość i wysokość opony.

Opony całoroczne czy sezonowe?

Biorąc pod uwagę rodzaje opon dostosowane do pogody i warunków atmosferycznych mamy do wyboru opony sezonowe oraz całoroczne. Pod pojęciem opon sezonowych kryją się osobno letnie i zimowe. Ich stosowanie wiąże się z koniecznością wymiany przed latem i przed zimą. Opony całoroczne można użytkować przez cały rok i nie trzeba ich wymieniać zależnie od sezonu. Jednak oczywistym jest, że do warunków letnich bardziej dostosowane są opony letnie niż całoroczne, co daje większe bezpieczeństwo i komfort jazdy i podobnie jest z oponami zimowymi zimą.

Przy intensywnym użytkowaniu samochodu z pewnością warto zainwestować w dwa komplety opon, osobne na sezon letni i osobne na sezon zimowy. Przy rzadkim użytkowaniu pojazdu, krótkich trasach i np. jeżdżeniu tylko po mieście można pokusić się na jeden komplet opon całorocznych.

Gdzie kupić opony?

Na rynku mamy dostępnych wiele kanałów dystrybucji opon. Różnią się one w zależności, czy chcemy kupić nowe opony czy też opony używane. Nowe opony dostępne są bezpośrednio u producentów, można kupić je w sklepie motoryzacyjnym, zamówić przez Internet czy też np. w wulkanizacji, w której będziemy wymieniać ogumienie. Używane opony dostępne są np. na aukcjach internetowych i przede wszystkim w takich miejscach jak tzw. auto szrot, szrot samochodowy itp.

Kasacja Przybychowo – Sprzedaż używanych opon i części samochodowych

Zajmujemy się demontażem i kasacją pojazdów oraz sprzedajemy używane części samochodowe w tym również opony. Posiadamy w swojej ofercie opony do różnych modeli samochodów, zarówno sezonowe jak i całoroczne, w różnych rozmiarach i różnych producentów. Chcesz sprawdzić czy mamy dostępne opony do Twojego samochodu? Skontaktuj się z nami przez formularz dostępy na stronie https://kasacjaprzybychowo.pl/uzywane-czesci-samochodowe/ lub bezpośrednio pod numerem telefonu  +48 500 606 771 i adresem mailowym  biuro@kasacjaprzybychowo.pl.