fbpx Skip to content
Jak Sprzedać Samochód Na Części? - Kasacja Przybychowo

Jak sprzedać samochód na części?

Zdarza się, że posiadamy samochód, który jest stary i potocznie mówiąc ciągle się psuje, aż w końcu staje się niesprawny do jazdy i wymaga poważnej naprawy. W takich przypadkach może okazać się, że naprawa jest już nieopłacalna, gdyż jej koszty przewyższą wartość auta. Podobna sytuacja ma miejsce w sytuacji posiadania samochodu po wypadku, dla którego stwierdzono szkodę całkowitą. W takich sytuacjach pozostaje sprzedaż samochodu na części i do kasacji. Samodzielne demontowanie pojazdu jest zabronione, zatem jak sprzedaż samochód na części? W skrócie należy znaleźć legalną stację demontażu i kasacji pojazdów, która co do zasady jest do tych działań uprawniona.

Jak sprzedać samochód na części legalnie?

Zastanawiasz się jak sprzedać samochód na części w pełni legalnie? Jak wiadomo nie możesz go zdemontować samodzielnie. W tym celu należy sprzedać samochód do stacji demontażu i kasacji pojazdów. Pracownicy tej stacji przyjmą pojazd do kasacji wycofując go z uczestnictwa w ruchu drogowym, a następnie zdemontują. Demontaż samochodów ma na celu segregację części pod względem materiałów i wyselekcjonowanie tych, które nadają się do ponownego wykorzystania w tych samych modelach. Wybrane części przechodzą dokładną kontrolę jakości i sprawności, a w razie potrzeby są poddawane regeneracji i dopiero wtedy trafiają do sprzedaży jako części używane.

Dokumenty potrzebne przy sprzedaży samochodu na części

Sprzedając pojazd na części do stacji kasacji pojazdów musimy mieć takie same dokumenty jak przy standardowej sprzedaży samochodu kolejnemu właścicielowi. Potrzebny będzie przede wszystkim dowód rejestracyjny auta i jeśli była wydana to również karta pojazdu. Nie obędzie się bez okazania dowodu osobistego właściciela sprzedającego pojazd lub też właściwego upoważnienia do wykonania tej czynności. Samochód sprzedawany na części trafia do kasacji i właśnie potwierdzenie przyjęcia do kasacji otrzymamy po pozbyciu się pojazdu. Z tym dokumentem należy udać się do urzędu w celu wyrejestrowania auta.

Jakie pojazdy można sprzedać na części?

Odpowiedź na pytanie jak sprzedać samochód na części już znamy, a jakie pojazdy można sprzedać na części? W zasadzie wszystkie, od samochodów osobowych, przez dostawcze i busy aż po ciężarowe, czy też pojazdy specjalne. Można sprzedać zarówno pojazd kompletny jak i niekompletny. Najczęściej na części trafiają samochody powypadkowe, dla których stwierdzono szkodę całkowitą lub auta niesprawne ze starości.

Gdzie sprzedać samochód na części?

Twoje auto nie nadaje się już do jazdy i nie opłaca Ci się go już naprawiać? Chcesz sprzedać samochód na części? Zgłoś się do nas, chętnie kupimy Twój pojazd do kasacji, zdemontujemy go na części i zezłomujemy. Zapewniamy odbiór niesprawnego auta naszym transportem, płatność gotówką i pomoc w formalnościach. Wypełnij formularz wyceny dostępny na stronie https://kasacjaprzybychowo.pl/skup-pojazdow-uszkodzonych/ a otrzymasz od nas korzystną propozycję kupna Twojego samochodu. Możesz też skontaktować się z nami bezpośrednio pod numerem telefonu  +48 500 606 771 i adresem mailowym  biuro@kasacjaprzybychowo.pl