fbpx Skip to content
Części Samochodowe - Nowe Czy Używane? - Kasacja Przybychowo

Części samochodowe – nowe czy używane?

Chyba wszyscy znamy sytuację, kiedy psuje nam się auto i zadajemy sobie pytanie: części samochodowe – nowe czy używane? I chociaż mogłoby się wydawać, że przecież nowe części będą lepsze, to odpowiedź nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od tego jaki mamy budżet, jakie konkretnie części potrzebujemy i jaki mamy samochód.

Dostępne na rynku części samochodowe – nowe czy używane

Oferta części samochodowych jest bardzo szeroka. Od nowych oryginalnych części pochodzących bezpośrednio od producentów, przez nowe części zamienne, aż po auto części używane zarówno oryginalne jak i zamienne, jednak tych ostatnich, czyli używanych zamiennych nie warto brać pod uwagę.

Nowe części samochodowe

Oczywistym jest, że najbardziej luksusowym rozwiązaniem są nowe oryginalne części, jednak są one zdecydowanie najdroższe. Co więcej może się zdarzyć, że część, którą potrzebujemy nie jest już dostępna w sprzedaży, gdyż została wycofana z produkcji. Zdarza się tak głównie w przypadku starszych samochodów, które naprawiamy. Dostępne są też nowe części zamienne, czyli nic innego jak zamienniki produkowane przez różnych producentów, mające na celu zastąpić część oryginalną. Są one dużo tańsze, jednak niestety jednocześnie dużo niższej jakości.

Używane części do samochodu

Na rynku dostępny jest cały szereg oryginalnych części używanych, praktycznie do każdego samochodu. Zapewniają one wysoka jakość i całkowite dopasowanie do pojazdu i jednocześnie są zdecydowanie tańsze niż oryginalne nowe części. Co więcej czasami nie mamy wyboru i musimy skorzystać z oferty części używanych, dzieje się tak w przypadku naprawy starszych aut, do których części nie są już produkowane.

Oryginalne części używane pochodzą z demontażu pojazdów zazwyczaj wycofywanych z dalszej eksploatacji. Powodów demontażu pojazdów może być wiele. Wiadomo, że nikt nie będzie demontował auta i sprzedawał jego części jeżeli jest ono w pełni sprawne. Demontowane są zazwyczaj pojazdy uszkodzone, nie oznacza to jednak że część, którą chcemy kupić uległa uszkodzeniu. Rzadko kiedy zdarza się tak, że pojazd jest cały zniszczony, zdecydowanie częściej uszkodzeniu ulega jakaś część pojazdu, a że nie opłaca się go już naprawiać, to trafia on do demontażu i kasacji. Podczas demontażu segregowane są w pełni sprawne części, które trafiają do dalszej odsprzedaży. Oznacza to, że na rynku części używanych możemy kupić części ze stosunkowo nowych samochodów, które po prostu uległy wypadkowi.

Gdzie kupić sprawdzone części używane?

Na pytanie: części samochodowe – nowe czy używane, śmiało można odpowiedzieć, że używane pod warunkiem, że są oryginalne. Gdzie można je kupić? Z pewnością na wszelkich tak zwanych szrotach samochodowych i stacjach demontażu i kasacji pojazdów. Sprawdzoną firmą jest Kasacja Przybychowo w Wielkopolsce. Sprzedajemy części u nas na miejscu oraz wysyłamy je pod wskazany adres. Szukasz jakiejś części do swojego auta? Skontaktuj się z nami przez formularz znajdujący się na stronie https://kasacjaprzybychowo.pl/auto-czesci-uzywane/ lub bezpośrednio pod numerem telefonu  +48 500 606 771 lub adresem mailowym  biuro@kasacjaprzybychowo.pl.